RU

Золото і срібло. На острові біля берегів Британії знайшли скарби вікінгів – фото, відео видео

19.02.2021, 09:46
Сокровища викингов на острове Мэн (фото - Manx National Heritage)

Золоті та срібні скарби вікінгів знайшли на острові Мен, який розташований в Ірландському морі біля берегів Британії. Про це повідомляє урядова організація Національна спадщина острова Мен (MNH).

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Як зазначається, шукачка скарбів Кет Джайлз знайшла скарби ще в кінці 2020-го, досліджуючи металодетектором приватну територію. Дотримуючись закону, вона передала артефакти до MNH. Фахівці організації досліджували місце знахідки, вивчили знайдені предмети і в лютому присвоїли їм статус скарбів.

У MNH кажуть, що скарби мають "міжнародне значення". Вони складаються із золотого браслета, масивної срібної брошки, принаймні однієї срібної нарукавної пов'язки та інших предметів. Скарб датується приблизно 950 роком нашої ери.

Дивіться також: Археологи знайшли в Єгипті стародавні артефакти: труни і фрагмент Книги мертвих – фото

Кураторка відділу археології MNH Еллісон Фокс каже, що рідкісною знахідкою є золотий браслет, адже у вікінгів більше були поширені срібні вироби, а не золоті. За її словами, золото у древніх скандинавів коштувало в 10 разів дорожче срібла – і браслет міг коштувати 900 срібних монет в ті часи.

"Я відразу зрозуміла, що це значна і захоплююча знахідка. Я так схвильована, що знайшла артефакти, які не тільки такі важливі, але і такі красиві!" – поділилася враженнями Кет Джайлз, яка знайшла скарби.

Дивіться також: Під Тернополем розкопали уламки американського винищувача часів Другої світової – фото

Фото, відео – Manx National Heritage

Комментарі

Останні новини