RU

Засекречена місія SpaceX із посадкою ракети на майданчик поруч зі стартовою – трансляція видео

17.12.2020, 08:35
spacex

Сьогодні, 17 грудня, компанія SpaceX планує запустити на орбіту засекречений супутник для Національного управління військово-космічної розвідки США. Місія називається NROL-108, і більше про неї мало що відомо, крім того, що корисне навантаження – менше 7 тонн.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Запуск із тригодинним стартовим вікном запланований на 16:00 за київським часом із майданчика LC-39A космічного Центру ім. Кеннеді в штаті Флорида.

На борту, ймовірно, один апарат, дані про який відсутні у вільному доступі, як і характеристика цільової орбіти. Трансляція буде перервана відразу після посадки відпрацьованого першого ступеня. Іноді засекречені супутники знаходять астрономи-аматори, а різні витоки інформації дозволяють зробити в загальних рисах висновки про приналежність апаратів до того чи іншого проєкту.

Це вже п'ятий політ першого ступеня B1059: його використовують вп'яте всього за 378 діб із дня дебюту.

Натисніть, щоб збільшити:

Вперше Космічні сили США зафрахтували для запуску ступеня, що раніше використовувався: довіра до Falcon 9 зростає.

Цього разу компанія здійснить посадку ступеня не на платформу в океані, а на наземний майданчик LZ-1 за 14 км від місця старту. З цього також можна зробити певний висновок щодо цільової орбіти вантажу.

Стулки обтічника спробують зловити за 328 км від місця старту. На обтічник припадає приблизно 10% вартості ракети – близько шести мільйонів доларів з ~ $62 млн.

РАКЕТА. Висота частково багаторазової Falcon 9 Block 5 – близько 70 м, діаметр ступенів – 3,66 м, діаметр носового обтічника (вантажного відсіку) – 5,3 м, маса без палива – близько 29 тонн, з повною заправкою – до 549 тонн. Тягу маршового ступеня забезпечують дев'ять двигунів Merlin 1D, другий – один двигун Merlin 1D Vacuum, обидва працюють на суміші рідкого кисню і ракетного гасу. Детально про ракету можна почитати тут.

Комментарі

Останні новини