RU

Вперше в історії. На Марсі ровер Perseverance записав звук вертольота, що летить: відео видео

07.05.2021, 20:45
Вертоліт Ingenuity на Марсе (Фото: NASA)

Марсохід Perseverance увійшов в історію як перший космічний апарат, що записав звуки іншого космічного корабля на іншій планеті. Про це повідомляє NASA.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Perseverance використовував один із двох мікрофонів, щоб послухати, як вертоліт Ingenuity здійснив свій четвертий політ – 30 квітня 2021 року.

Нове відео об'єднує кадри вертольота, зняті імідж-сканером Perseverance Mastcam-Z, зі звуком із мікрофона, що входить у комплект інструмента SuperCam.

Звук записано в моно. Науковці полегшили гучність, ізолювавши звук лопаті вертольота з частотою 84 Гц, зменшивши частоти нижче 80 Гц і вище 90 Гц і збільшивши гучність сигналу, що залишився. Деякі частоти були обрізані, щоб домогтися гулу вертольота, який стає найбільш гучним, коли вертоліт проходить через поле зору камери.

Марсохід було припарковано за 80 метрів від місця зльоту і посадки вертольота.

"Це відмінний сюрприз, – сказав Девід Мімун, професор планетології у Вищому аерокосмічному інституті (ISAE-SUPAERO) в Тулузі і науковий керівник мікрофона SuperCam Mars. – Ми провели тести і симуляції, які показали, що мікрофон ледь уловлює звуки вертольота, так як атмосфера Марса сильно гасить поширення звуку. Нам пощастило зареєструвати вертоліт на такій відстані. Цей запис стане золотою жилою для нашого розуміння марсіанської атмосфери".

Читайте також: Марсіанський вертоліт полетів із кадру: відео

Комментарі

Останні новини