RU

В інституті Генуї розробляють робота-рятувальника людей видео

24.10.2016, 17:06
Скріншот - Euronews
В італійському технологічному інституті в Генуї в рамках проекту ЄС Walkman розробляють робота-гуманоїда, якого можна використовувати в разі стихійних лих, щоб врятувати життя і запобігти більш серйозні наслідки. В майбутньому Walkman можна буде використовувати в небезпечних ситуаціях замість людей, у яких він вчиться рухатися і ходити, повідомляє Euronews.

Поки робот ще потребує інструкцій людей, але вже в найближчому майбутньому зможе самостійно оцінювати небезпеки, умови навколишнього середовища і приймати необхідні рішення. Зараз команда Walkman працює над програмним забезпеченням, яке дозволить роботу впевнено стояти на ногах на будь-якій поверхні.

"Цей робот, як ви можете бачити, - антропоморфний, у нього є суглоби, як у людини, він повторює рухи людського тіла, - розповідає керівник проекту Ніколаос Цагаракіс. - У нього є рука, з п'ятьма пальцями. Це - великий палець. Він був розроблений для виконання складних маніпуляцій. Всі предмети, які ми використовуємо в нашому житті, насправді розроблені з урахуванням зміни людського тіла. Робот з такою конфігурацією зможе виконувати подібні завдання краще, ніж робот з іншою конфігурацією".

Розроблений в рамках дослідницького проекту Євросоюзу, Walkman оснащений стереовідеосистемою і обертовим лазерним 3D-сканером. Проект передбачає можливість віддаленого управління роботом, коли йому буде потрібна допомога при вирішенні складних завдань. Але вже на даний момент Walkman, що вміє повторювати рухи людини, здав тест на водіння автомобіля. Кінцевим завданням для дослідників з технічної точки зору є встановлення контролю над переміщеннями, рівновагою і рухами цього робота ростом в 1 метр 80 сантиметрів.

"Усередині суглобів розташовані датчики, які вказують на стан кожного з них, - пояснює інженер Іоанніс Сакоглу. - Крім того тут встановлені датчики крутного моменту, що вимірюють силу впливу на робота від навколишнього середовища. Якщо говорити про його потужність, то вона порівнянна з середньорозмірним автомобілем. Кожен вузол робота, скажімо, колінний суглоб або тазостегновий, потрібно привести в дію за допомогою двигуна, такого, як, наприклад, у скутера, об'ємом в 50 кубічних сантиметрів".

У середовищі, звичному для людини, роботи, які виглядають і поводяться як люди, можуть мати певні переваги в порівнянні, наприклад, з моделями на колесах. Саме тому дослідники інституту черпали головне натхнення безпосередньо у природи.

Наступний іспит стане для Walkman дуже серйозним і пройде на очах керівництва департаменту цивільної оборони Італії. Робот буде відправлений в палаючу будівлю. Його завдання полягатиме в тому, щоб відшукати і врятувати людину.

У Львові сьогодні відкрилися всеукраїнські гонки роботів.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Комментарі

Останні новини