RU

В Інгушетії влада намагається розігнати мітинг: відео сутичок видео

27.03.2019, 10:52
Фото: Фортанга

У столиці Інгушетії Магасі вчора, 26 березня, зібрався багатотисячний мітинг. Лідери протесту оголосили акцію безстроковою, пише  МБХ.

В цей час в Магасі відключили інтернет, а потім і мобільний зв'язок.

"Народ має намір стояти до тих пір, поки вимоги мітингувальників не почнуть виконуватися", - сказав лідер інгушського відділення партії Яблуко.

За даними російських ЗМІ, серед цих вимог скасування угоди про кордони з Чечнею і відставка глави республіки Юнус-Бека Євкурова.

За оцінками організаторів, на мітингу в Магасі присутні 25-30 тисяч чоловік.

Сьогодні вранці сталися перші зіткнення при спробі силового розгону протестуючих.

Росгвардія бере участь в розгоні.

У жовтні минулого року в Магасі вже протестували через угоду про кордони - безперервно протягом двох тижнів. Тоді протестувальники вимагали скасування угоди між главами республік або проведення референдуму з цього питання.

У цьому місяці після кількох відмов опозиціонерам провести референдум з територіальних питань Євкуров вніс до місцевого парламенту новий законопроект про референдуми. Опозиція вказує, що законопроект скасовує норму про обов'язковість винесення на референдум питання про зміну статусу, найменування республіки, її поділу чи об'єднання з іншими регіонами, зміни кордонів. Також в ньому відсутній перелік підстав, за яких проведення референдуму було обов'язковим.

Комментарі

Останні новини