Затримано щонайменше 20 осіб

Сьогодні, 21 березня, в столиці Казахстану Астані пройшла акція протесту проти перейменування міста в Нурсултан - на честь першого президента країни Нурсултана Назарбаєва, який покинув свій пост 19 березня.

"Людей було майже стільки ж, скільки поліції, ОМОНівців і інших співробітників із забезпеченняя видимості, що все добре", - написав учасник акції протесту Асхат Ахмедьяров в своєму Facebook, якого затримали силовики за те, що "намагався захищати журналіста".

У соціальних мережах активісти складають списки затриманих. За інформацією Ріната Рафхата, на даний момент відомі імена тільки трьох затриманих.

З моменту перейменування Астани в Нурсултан в інтернеті стали з'являтися петиції проти такої ініціативи влади. Автори однієї з них вимагають відмовитися від перейменування столиці "без легітимного обговорення даного питання з народом". На даний момент петиція зібрала понад 36000 підписів.

Фото: Асхат Ахмедьяров/Facebook

20 березня парламент Казахстану схвалив перейменування Астани на честь  першого президента країни Нурсултана Назарбаєва, який пішов у відставку. Раніше в цей день 65-річний наступник Назарбаєва Касим-Жомарт Токаєв приніс присягу народу Казахстану і став в.о. президента.

Читайте також: Назарбаєв - все. Що відомо про відставку президента Казахстану

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.