RU

Ультрасучасна вакцина з Лондона від COVID-19 пройшла перший етап випробувань видео

22.07.2020, 15:05
Инъекция saRNA-вакцины Имперского колледжа Лондона (скриншот из видеозаписи)

Імперський коледж Лондона перейшов до наступного - більш масштабного - етапу клінічних випробувань своєї вакцини проти коронавірусу SARS-CoV-2. Це перші тести на людях із препаратом, який засновантий на РНК (saRNA), що самостійно реплікується, уточнили вчені  в прес-релізі.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Там немає вірусу. Це просто генетичний код, який не може виробити (в організмі) цілі частинки вірусу. Фактично, вакцина "обдурює" вашу імунну систему: та вважає, що бачила цілий вірус, хоча насправді вона зіткнулася тільки з його поверхневим протеїном", - пояснив глава групи розробки професор Робін Шатток.

Препарат пройшов суворі доклінічні випробування, підкреслили автори: він "безпечний і дає обнадійливі ознаки ефективної імунної відповіді".

Минулого тижня, після успішного початкового етапу з 15 добровольцями, персонал приступив до вакцинації за системою "прайм-буст" (первинна і закріплює щеплення через місяць) більшого числа учасників - 105 осіб віком від 18 до 75 років, щоб з'ясувати найбільш оптимальне дозування з трьох. Перші 15 добровольців із початкової фази тестів також отримають повторну дозу.

ДОВІДКА. saRNA-вакцина - це синтетичні шматочки РНК, засновані на геномі вірусу, що "прилипли" до поверхні штучних ліпідних наночастинок. Такі частинки після ін'єкції у м'яз здатні проникати в клітини, де фрагменти "вірусної" РНК починають "розмножуватися" і кодувати виробництво білків вірусу. При цьому нові частинки вірусу не формуються і saRNA не викликає змін у ДНК клітини-господаря. З'являється імунна відповідь організму. Технологія може революціонізувати вакцинну галузь: потенційно вона дозволяє вченим дуже швидко реагувати на нові інфекційні захворювання.


Клінічний керівник дослідження Катріна Поллок застерегла: не дивлячись на багатообіцяючий початок, поки рано говорити про те, чи буде вакцина ефективна у профілактиці інфекції. Шатток їй вторить: тільки масштабні випробування покажуть, чи знижує поширення або серйозність перебігу хвороби COVID-19 та чи інша вакцина.

  • Оксфордська вакцина від коронавірусу викликає імунну відповідь -  перші результати.
  • Вакцина Pfizer/BioNTech проти COVID-19 викликала обидва типи імунної відповіді:  звіт.

Читайте також:  РНК-вакцина, що "саморозмножується", захистила макак від коронавірусу - дослідження

Комментарі

Останні новини