RU

У Гватемалі найпотужніше виверження вулкана за 40 років: є жертви видео

04.06.2018, 09:42
Фото: twitter.com/ConredGuatemala

У Гватемалі сталося найпотужніше за останні більш ніж 40 років і друге в цьому році виверження вулкана Фуего. За останніми даними, жертвами стихії стали близько 25 осіб, в тому числі троє дітей, майже 300 постраждали, повідомляє Reuters.

Фуего, чия назва в перекладі з іспанської означає "вулкан вогню", викинув восьмикілометровий потік розжареної лави з густим шлейфом чорного диму і попелу, які накрили столицю Гватемали та інші регіони країни.

Вулканічний попіл на лобовому склі автомобіля

Потік лави буквально накрив село Ель-Родео, поховавши під собою тих її жителів, які не встигли сховатися від стихії. Також загиблі є в містах Алотенанго і Сан-Мігель-лос-Лотес. Спочатку місцева влада повідомляла про сім жертв виверження. З району катастрофи евакуювали понад 3 тисячі осіб.

Розпочату в регіоні рятувальну операцію тимчасово припинено через небезпечні умови і погіршення погоди.

Вулканічний попіл засипав єдину злітно-посадкову смугу міжнародного аеропорту Ла-Аврора в столиці Гватемали, через що останній призупинив свою роботу.

28 травня 2018 року повідомлялося, що на Гаваях лава з вулкана Кілауеа, що прокинувся, може перерізати останній наземний шлях евакуації для тисяч людей.

Фото: CONRED, Prensa Libre, соцмережі; відео: YouTube / Prensa Libre tv

Комментарі

Останні новини