RU

США запускають супутник виявлення атаки ворога на ракеті з двигунами з РФ – трансляція видео

18.05.2021, 18:15
Ракета Atlas V місії SBIRS GEO-5 на стартовому столі (фото – ULA)
оновлено

На 18 травня о 20:31 за київським часом із майданчика SLC-41 на базі ВПС США на мисі Канаверал заплановано старт ракети Atlas V компанії United Launch Alliance. Носій має вивести на геоперехідну орбіту п'ятий 4,5-тонний супутник проєкту SBIRS.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У точці запуску на цей момент буде день. Уся місія (її емблема) займе 43 хвилини.

Пентагон використовує такі супутники для відстеження подій на Землі в інфрачервоному діапазоні, головним чином у якості ланки системи попередження про ракетний напад (раннє виявлення запусків балістичних ракет).

Крім цього, SBIRS здатна визначати траєкторії їх польоту, ідентифікацію бойових частин і помилкових цілей, а також видавати цілевказівки для перехоплення. Можливий режим ведення розвідки над театром військових дій в інфрачервоному діапазоні.

Читайте також: Китайська ракета впала в районі Мальдівських островів

SBIRS GEO-5 – перший військовий супутник на модернізованій шині LM 2100 Combat Bus із підвищеною потужністю, поліпшеною руховою установкою й електронікою. За заявами розробника, він "ще більш міцний і стійкий до кіберзламу".

США запускають супутник виявлення атаки ворога на ракеті з двигунами з РФ – трансляція

Натисніть на фото вище, щоб відкрити в повному розмірі

Орбіта SBIRS GEO-5 у момент роз'єднання зі ступенем –  925,2×35 752,9 км  з нахилом 21,14°.

У період 2011-2018 роки Atlas V успішно закинула в космос чотири аналогічних супутника-попередника. Через розвиток гіперзвукової зброї у Пентагоні відмовилися від завершення створення угруповання SBIRS: їх доповнять, а потім і замінять апарати  Next-Gen OPIR.

Крім основного супутника, ракета виведе в космос мініплатформи розміром  TDO-3 и TDO-4, що несуть різні корисні навантаження для Академії ВПС США.

Дивіться відео: Запуск ракети Electron завершився провалом місії через проблеми з другим ступенем

Atlas V – одноразова двоступенева ракета, конфігурується з габаритами головного обтікача і числом "боковушок". Довжина – 58,3 м, діаметр – 3,81 м, стартова маса – від 334 до 547 тонн. Здатна виводити на НГО до 18,8 т, на ГПО – майже 9 т. Одна з найбільш надійних ракет: невдалих запусків не було.

США запускають супутник виявлення атаки ворога на ракеті з двигунами з РФ – трансляція

Натисніть на фото вище, щоб відкрити в повному розмірі

Це восьма місія з використанням конфігурації 421. Перша цифра – діаметр головного обтікача: "4" – 4 м. Друга відповідає кількості бічних 46,7-тонних прискорювачів AJ-60 – від 0 до 5, третя – число двигунів другого ступеня: 1 або 2.

Перший ступінь ракети оснащено двигуном РД-180 російського Енергомашу: він працює на гасі з рідким киснем. США планують незабаром відмовитися від цього вузла на користь BE-4 від Blue Origin. Другий ступінь Centaur використовує тягу двигуна RL-10C-1 на рідких водневі та кисню.

  • Із Техасу на Гаваї навколо Землі. SpaceX показали план першого випробувального орбітального тест-польоту Starship.

Дивіться також: Навіщо затоплюють водою майданчик, коли стартує космічна ракета. Відео роботи системи

Комментарі

Останні новини