RU

Коронавірус | США повертаються до нормального життя. Повністю вакцинованим дозволили все – інфографіка видео

14.05.2021, 07:46
Фото: LIGA.net

Повністю щеплені від коронавирусу американці, тобто ті, хто отримав запропоноване число доз, можуть не носити маски не дотримуватися дистанції, якщо тільки цього не вимагають федеральні, місцеві, племінні або інші закони/правила/постанови, зокрема в сфері бізнесу та роботи. Про це заявила глава Центрів США з контролю і профілактики захворювань (CDC) Рошель Валенськи.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Якщо ви повністю імунізовані, то можете знову починати жити так, як до пандемії. Ми так довго чекали цього моменту", – оголосила вона.

За її словами, вакциновані з ослабленим імунітетом, перш ніж зняти маску, повинні проконсультуватися з лікарем. Щеплені, у яких симптоми COVID-19, зобов'язані знову надягати її.

Читайте також: Ляшко: У нас зараз немає стільки вакцини, щоб прищепити від COVID-19 всіх охочих

Нові рекомендації вийшли через два тижні після попередніх, причому після тих оновлень у США все голосніше лунало невдоволення тим, що CDC нібито "дмухає на воду" і виявляє зайву обережність.

Натисніть вище, щоб збільшити картинку

Тепер, коли в інтенсивно вакцинованій країні різко впали випадки нових заражень, а медики дозволили щепити дозами Pfizer-BioNTech підлітків, влада вирішила зняти всі обмеження для повністю імунізованих.

"Ми отримали нові дані, що вакцини реально працюють, зокрема проти різних варіантів вірусу, і що щеплені з меншою ймовірністю заражають інших", – підкреслили в CDC.

Читайте також: Вчені оцінили імунітет після однієї дози CoviShield

У відомстві сподіваються, що рішення простимулює до вакцинації тих, хто з якихось причин поки не зробив цього.

Президент США Джо Байден також зняв маску і заявив у зверненні до народу, що "це великий день". Він був більш прямолінійним: "Ви або щеплені, або в масці".

У США людина вважається повністю вакцинованою через два тижні після другої дози Рfizer або Moderna, або через такий самий термін після одноразової дози Johnson & Johnson.

Читайте також: Імунітет до нешкідливих коронавірусів може призвести до смертельного перебігу COVID-19. Або навпаки

Комментарі

Останні новини