Спалили 120 т: Європа випробувала новий ракетний прискорювач видео

30.01.2019, 13:57
Фото: прес-служба CNES

28 січня на випробувальному стенді космодрому Куру у Французькій Гвіані провели успішний гарячий тест твердопаливного прискорювача P120C, який буде використовуватися в нових європейських ракетах Ariane 6 і Vega-С. Про це повідомила прес-служба Європейського космічного агентства.

На цей раз випробування прототипу прискорювача (13,5 м в довжину і 3,4 м в діаметрі) було проведено в конфігурації для Vega-C - з повним завантаженням 120 тоннами палива.

Прожиг двигуна, в якому використовується токсичне паливо полібутадієн з кінцевими гідроксильними групами, тривав 135 секунд: рівно стільки, скільки триває перша фаза польоту ракети. Під час статичного тесту досягнута тяга в 4650 кН.

Постер, де відображено момент запису, можна скачати тут.

Процес розробки і збірки:

Р120C замінить нинішній прискорювач P80 першого ступеня Vega-C. Кожух двигуна створений з монолітного шматка вуглецевого композиту.

Якщо все піде успішно, компанія Europropulsion (спільне підприємство французів Safran і італійців Avio) збирається випускати до 35 прискорювачів P120C в рік.

Читайте також: У російській ракеті знову знайшли дірку: Роскосмос все заперечує

Наступні випробування - вже в конфігурації для Ariane 6 - призначені на літо. Цю ракету можна буде обладнати двома або чотирма бустерами P120C.

Пілотний тест в липні 2018 року:

Відео: CNESАrianeGroup

Дебютний політ Vega-C запланований на 2019 рік, Ariane 6 - на наступний.

Дивіться також: Готується до тесту найбільша частина надважкої ракети NASA: фото

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю