Сьогодні, 11 листопада о 16:56 дня за київським часом, зі стартового майданчика SLC-40 на мисі Канаверал запланований запуск ракети Falcon 9 з другою партією зі 60 міні-супутників для інтернет-проекту Ілона Маска Starlink (максимальна в історії компанії вага корисного навантаження).

Читайте також: Маск: Україна зіграла головну роль в космонавтиці СРСР

Компанія успішно посадила прискорювач на плавучу платформу Of Course I Still Love You в Атлантичному океані. Чи спіймали морські кораблі Ms. Tree і М s. Chief в надводні мережі обидві стулки обтічника, поки невідомо.

У цій місії в четвертий раз використовується маршова ступінь: вона літала на Iridium-7, SAOCOM-1A і Nusantara Satu. Крім того, одна зі стулок обтічника теж не нова - її використовували на Falcon Heavy в Arabsat-6A и Starlink 1.

Група супутників буде розгорнута на висоті 280 км, а після тестів, які покажуть, що з ними все ОК, орбіти за рахунок власних іонних (криптонових) двигунів апаратів піднімуть вище. З часу запуску першої партії Starlink в травні збільшена пропускна здатність апаратів.

Щільна упаковка:

Довідка. Starlink - проект системи навколоземних супутників SpaceX для дешевого і швидкісного інтернету. Вже після шести запусків Starlink планує пропонувати послуги в деяких частинах США і Канади, після 24-х - по всьому світу.

У SpaceX запевняють, що після відпрацювання призначеного терміну апарати будуть самостійно йти з орбіти і на 100% згоряти в атмосфері. SpaceX оцінює витрати на проект приблизно в $ 10 млрд. Вони не єдині, хто хоче створити інтернет-мережі на орбіті: цим займаються також OneWeb, Telesat, LeoSat і Project Kuiper.

Дивіться відео: Як виглядає політ Starship в уяві Маска: 115 секунд
<a href="http://www.liga.net/">Источник</a>

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне