RU

Раптових змін не буде: повний текст промови Кемерона про Brexit видео

24.06.2016, 14:04
Девід Кемерон (фото - ЕРА)
Вчора 23 червня 2016 року, більшість британців проголосували за те, щоб Великобританія вийшла зі складу Європейського Союзу. 52% громадян віддали голоси за Brexit, 48% висловилися за збереження країни в складі ЄС.

Практично відразу після того, як стало відомо про перемогу євроскептиків, ініціатор референдуму прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, який згодом агітував за членство країни в ЄС, оголосив, що піде у відставку. Виконувати обов'язки прем'єра йому доведеться ще три місяці.

Нижче - історична промова поки що глави британського уряду.Доброго ранку.

Щойно країна стала учасницею масштабної демократичної події. Ймовірно, найбільшої в нашій історії. Понад 33 млн осіб з Англії, Шотландії, Уельсу, Північної Ірландії та Гібралтару висловили свою думку, і нам потрібно пишатися, що на цих островах ми довіряємо людям серйозні рішення. У нас не тільки парламентська демократія: іноді бувають часи, коли потрібно задавати питання самому народу - питання про угоди, яких дотримується влада. Ми так і зробили.

Британці проголосували за вихід з ЄС, і цю волю необхідно поважати. Хочу подякувати всім, хто брав участь в кампанії на моєму боці, тих, хто пішов від партійних розбіжностей заради підтримки того, що, як їм здається, представляє інтереси держави.

Читайте також: МЗС Великобританії: Brexit - це полегшення для Путіна

Поздоровляю всіх, хто брав участь в кампанії за вихід з ЄС. Вітаю вашу мужню і енергійну боротьбу. Бажання підданих британської корони - цей той план, якого потрібно дотримуватися. Рішення далося нелегко... Але не може бути ніяких сумнівів в результаті. Люди по всій планеті стежили за тим вибором, який робила Великобританія.

Хочу запевнити учасників ринків і інвесторів: наша економіка сильна. Хочу запевнити британців з Євросоюзу і європейців тут - жодних раптових змін у вашому житті не відбудеться. Спочатку не буде змін ні в тому, як ви подорожуєте, як перевозите вантажі або надаєте послуги.

Відтепер нам потрібно готуватися до переговорного процесу з Євросоюзом, для чого буде потрібна повна узгодженість урядів Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії. Інтереси всіх частин нашого Сполученого Королівства потрібно захистити. Але перш за все потрібно буде сильне, впевнене і віддане країні керівництво.

Читайте такжож: Штайнмайєр: Новини з Британії по-справжньому протвережують

Пишаюся тим, що був прем'єр-міністром цієї країни шість років. Це велика честь для мене. Упевнений, ми домоглися багато чого. У нас рекордно низьке безробіття, зроблені реформи в соцзахисті і в освіті, люди отримали більше можливостей, і ми вибудовуємо міцне і зростаюче суспільство. Ми дотримали обіцянки перед незаможними в усьому світі і дали право людям, які кохають одне одного, одружуватися незалежно від сексуальної орієнтації. Перш за все, ми відтворили економічну міць Британії. Дякую всім, хто допоміг нам це зробити.

Упевнений, нам потрібно відкрито обговорювати серйозні рішення, а не ховатися від них. Тому ми створили першу коаліцію в уряді за останні 70 років, для того, щоб врятувати державу від падіння в прірву. Тому ми зробили чесний і законний референдум в Шотландії. Тому я пообіцяв провести плебісцит про членство Великобританії у ЄС, і провів його.

Читайте також: Великобританія прощається з ЄС: хроніка Brexit

Я боровся за свої переконання тим єдиним способом, який мені відомий: говорив прямо і без натяків про те, що думаю і відчуваю, що у мене в думках, душі і на серці. І нічого не приховував. Я був абсолютно чесний в переконанні, що країні буде краще і безпечніше в ЄС. Однак наш народ прийняв дуже ясне рішення і обрав інший шлях. Саме тому я вважаю, що країні потрібно нове керівництво, щоб вести її по такому шляху.

Я зроблю все можливе, як прем'єр, щоб утримати наше судно на хвилях в наступні тижні і місяці. Однак я не вважаю, що повинен бути капітаном, який веде нашу країну до нової мети. Рішення (про відставку, - ред.) далося мені непросто. І все ж я переконаний, що, з огляду на національні інтереси, нам потрібен період стабільності, а після нього - нові лідери. Говорити про точні терміни немає необхідності, однак, вважаю, ми зобов'язані постаратися обрати нового главу уряду ще до початку з'їзду Консервативної партії в жовтні.

Забезпечити стабільність - ось те важливе завдання, яким я маю намір зайнятися разом з Кабміном в наступні три місяці.


Відео: Youtube / EU Debate

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Комментарі

Останні новини