RU

Починають випробовувати вакцину Arcturus проти коронавірусу: вистачає мікродози видео

24.07.2020, 14:13
LUNAR-COV19

Американська біотех-компанія Arcturus Therapeutics разом з сінгапурськими фахівцями отримала схвалення від держрегулятора цієї південноазіатської країни на старт фази I/II клінічних випробувань вакцини проти коронавірусу. Препарат заснований на самореплікуючій мРНК. Про це повідомила прес-служба компанії.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Синтетичні шматочки генетичного коду коронавірусу створюють в Arcturus за технологією STARR ™, після чого в жировій емульсії LUNAR® вводять їх ін'єкцією в організм.

Дослідження на 108 дорослих (включаючи людей похилого) і здорових добровольцях проведуть в тому числі для з'ясування оптимальної дози LUNAR-COV19 - 0,2 мкг, 2 мкг або 10 мкг. На цьому етапі оцінять безпеку, переносимість, а також, по можливості, силу і тривалість гуморальної (антитіла) і клітинної імунної відповіді.

ДОВІДКА. saRNA-вакцина - це синтетичні шматочки молекули РНК, засновані на геномі вірусу, які за допомогою штучних ліпідних наночастинок у вигляді емульціі вводять в м'яз. Вакцина проникає в клітини, де фрагменти "вірусної" РНК починають "розмножуватися" і кодувати виробництво білків вірусу (при цьому нові частинки вірусу не формуються і саРНК не викликає змін в геномі хазяїна). До них з'являється імунна відповідь організму.

Тести на мишах показали, що препарат призводить до високих показників сероконверсії (вироблення антитіл) і "надійної індукції" Т-клітин при одноразовому введенні в дуже низькому дозуванні. Вони ж продемонстрували стійкий імунітет після дози всього в 0,2 мкг, стверджують автори.

100% сероконверсія з нейтралізуючими антитілами спостерігалася при разовій дозі в 2,0 мкг вже на 19-й день після щеплення. Їх рівні у відповідь на одноразове введення збільшуються 50 днів: це і є результат роботи саРНК.

Читайте також: Росіян хочуть почати вакцинувати від коронавірусу вже в серпні

Комментарі

Останні новини