RU

Вперше в історії. Вертоліт NASA здійснив політ на іншій планеті – фото і відео з Марса видео

19.04.2021, 15:23
Фото: NASA/JPL-Caltech
доповнено

19 квітня в приблизно о 13:50 за київським часом прийшло перше підтвердження, що Аерокосмічне управління США успішно виконало на Марсі тест-політ мініатюрного вертольота Ingenuity, який туди доставлений разом з ровером Perseverance.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Мінідрон розігнав гвинти, піднявся, завис, після чого успішно опустився на поверхню. Параметри польоту інженери пообіцяли повідомити пізніше.

Спочатку прийшло фото з вертольота вниз – він сфотографував свою тінь. Потім NASA показали перші відеокадри з марсохода (дивитися на 40 хвилині 45 секунді трансляції), який знімав те, що відбувається в стороні.

Фото: NASA

Фото: NASA
ДОВІДКА. Ingenuity буде використовувати співвісні гвинти, які обертаються в протилежних напрямах. Оснащеність – HD-камера і камера з сонячним трекером для навігації, передавач даних на ровер. Енергію буде брати від сонячних батарей. Планується до п'яти польотів. Маса 1,8 кг, висота на опорах 0,8 м, діаметр гвинтів 1,2 м (~2537 оборотів в хвилину), обсяг шасі 14 см3, потужність 220 Вт, батарея 35-40 Вт⋅год; час польоту 90 с, радіус до 300 м, висота до 10 м; макс. швидкість: горизонтальна 10 м/с, вертикальна 3 м/с. Вартість проєкту ~$85 млн

Дивіться відео: NASA показало світ пари надмасивних чорних дір

Комментарі

Останні новини