RU

Випробування аварійної системи порятунку на ракеті Blue Origin видео

18.07.2018, 18:39
New Shepard (фото - прес-служба Blue Origin)

18 липня в 18:00 за київським часом відбудеться дев'ятий випробувальний запуск ракети New Shepard приватної космічної компанії Blue Origin з США з багаторазовою капсулою для людей на борту. Як і минулого разу в квітні, в пасажирському кріслі ракети буде манекен на ім'я Скайуокер.

І капсулу, і маршову ступінь ракети контрольовано повернули на землю.

Інженери відпрацюють систему аварійного порятунку екіпажу. В рамках цього запуску "проблему" штучно створять на більшій висоті, ніж раніше.

New Shepard - система для комерційних суборбітальних польотів, складається з одноступеневої багаторазової ракети-носія (РН) і пасажирської капсули. Працює повністю автономно: польотом керують бортовий комп'ютер, а не пілот або інженери із землі.

Двигун РН працює на водні та кисні. В ході 110-секундного польоту він розвиває тягу до 490 кілоньютон і виводить капсулу на висоту близько 40 км. Після цього ступінь самостійно сідає за допомогою двигуна, а розрахована на 6 пасажирів капсула летить по інерції вгору ще більше 60 км, досягаючи лінії Кармана - умовної межі між атмосферою і космосом, після чого здійснює посадку на парашутах.

Ось як це виглядає на комп'ютерній анімації:

Розробку системи розпочато в 2006 році. Для власного космодрому компанія, якою володіє найбагатша людина світу Джефф Безос, придбала 770 кв. км землі в штаті Техас.

У 2015 році вперше успішно спустили РН і капсулу, на кінець 2018-го заплановані тест-польоти з людиною на борту. З перших космічних туристів будуть брати по $200-300 тисяч за радість 10-хвилинного польоту на суборбітальну висоту.

Детальніше про New Shepard можна почитати на сайті компанії.

Вчора, 17 липня, Безос став найбагатшою людиною в сучасній історії: його статки оцінили в $151 млрд.

Комментарі

Останні новини