RU

НАТО вчиться захищати країну Берілію від обвалення кібератаками видео

08.04.2019, 10:55
Фото: прес-служба НАТО

В Естонії стартують наймасштабніші навчання з кібербезпеки Північноатлантичного альянсу Locked Shields 2019, які триватимуть до п'ятниці. Мета - навчитися всебічно забезпечувати захист інфраструктури від мережевих кібератак, максимально шифрувати канали зв'язку і "закривати" від атаки ззовні системи передачі конфіденційної інформації.

За сценарієм, у вигаданій острівної країни Беріл починаються проблеми з безпекою, які збігаються з національними виборами.

При цьому ряд ворожих подій збігається з скоординованими кібератаками проти основних громадянських IT-систем країни, що призводить до серйозних збоїв в роботі систем очищення води, електромережі, мобільного зв'язку, засобів навігації на морі та інших важливих компонентів інфраструктури.

"Кібератаки також впливають на сприйняття результатів виборів на національному рівні, що призводить до суспільних безладів", - відзначають в НАТО.

Щоб запобігти таким сценаріям, учасники Locked Shields 2019 тренуються в якості національних груп швидкого реагування, які розгорнуті, щоб "допомогти Берілії впоратися з великомасштабним кібер-інцидентом".

Учасники-військовослужбовці НАТО діляться на групи - червону і синю. Одна група атакує системи "супротивників", а ті, в свою чергу, намагаються нейтралізувати агресію і провести контратаки.

Команди будуть відображати кібератаки на об'єкти цивільної інфраструктури і базу ВМС, кожна з них отримає в розпорядження близько 150 віртуальних систем.

Це другий етап Locked Shields 2019; перший пройшов у березні і був підготовчо-навчальним.

Відео: natoccdcoe

Комментарі

Останні новини