RU

NASA знайшли на Місяці 0.3 л води – її вперше виявили на стороні, що освітлюється Сонцем видео

26.10.2020, 20:23
Иллюстративное фото (источник - NASA)

NASA вперше підтвердила наявність води на поверхні Місяця, освітленій Сонцем. Про це  повідомляє пресслужба космічного агентства.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Відкриття було зроблено в рамках досліджень, що проводилися на стратосферній німецько-американській обсерваторії SOFIA – вона розміщується на борту літака Boeing 747.

Науковці виявили молекули води в кратері Клавіуса – одного з найбільших видимих ​​із Землі. Він розташований у південній півкулі Місяця.

Дані з цього місця показують, що в кубічному метрі ґрунту кратера міститься вода об'ємом близько 0,3 літра. Незважаючи на невеликі запаси знайденої води, відкриття піднімає нові питання про те, звідки на Місяці вода і як вона зберігається на суворій безповітряній поверхні супутника Землі.

Це дослідження вказує на те, що вода може поширюватися по всій поверхні Місяця, а не лише в холодних, затінених місцях, зазначають у NASA.

Як заявляють у NASA, в рамках програми Artemis агентство прагне дізнатися все можливе про наявність води на Місяці, перш ніж відправити перших людей на поверхню Місяця в 2024 році. Планується забезпечити там стійку присутність людини до кінця десятиліття.

ДОВІДКА. Artemis – фінансована урядом США пілотована космічна програма NASA із повернення людей на Місяць. У проєкті візьмуть участь американські приватні компанії, Європейське космічне агентство, Японія, Канада, Австралія.


Читайте також: Такого із Землі ніколи не побачите. З'явилося 85-мегапіксельне зображення Місяця – фото

Комментарі

Останні новини