RU

"Майдан" у Гонконзі. Що відбувається станом на ранок 19 листопада видео

19.11.2019, 09:13
h_55641799 (1)

Станом на ранок 19 листопада в районі кампуса Політехнічного університету Гонконгу, де відбувалося "зіткнення" силовиків і протестуючих, залишаються близько 100 людей, які обороняються. З кампусу вийшли понад 600, з яких третина були неповнолітніми, повідомило агентство AP.

Люди різними способами (див. відео - одне і друге) намагалися вибратися з оточеної поліцією території. Тих, хто забарився, заарештували.

"Вранці у вівторок настрій в студмістечку був похмурим і набагато менш напруженим. Відчуття поразки поширилося серед решти. Десятки протестуючих здалися поліції, деякі в сльозах, а інші поклялися боротися, не маючи уявлення, як це тепер робити", - пише CNN.

Читайте також: "Нічого спільного зі свободою". Пекін оцінив протести в Гонконзі

Ще вчора в силовиків летіли уламки цегли, коктейлі Молотова, зроблені зокрема з хімікатів в університетській лабораторії, "снаряди" з саморобної катапульти з даху кампусу, стріли з лука. Поліція труїла протестуючих сльозогінним газом і застосовувала водомети.

Місцева адміністрація, пригрозивши використанням сили, закликала протестуючих "почати діалог". У поліції також підкреслили, що можуть почати застосовувати бойові патрони, якщо протестувальники не залишать спроб активно чинити опір.

Влада Гонконгу заявила, що "може сама впоратися з ситуацією" - без допомоги Пекіну, але додали: якщо протестувальники продовжать свої акції, уряд міста "може вирішити, що йому потрібна зовнішня допомога". Центральна влада Китаю вже призначила нового начальника гонконгської поліції.

В ЄС занепокоєні і закликали обидві сторони до деескалації, заявивши, що "ніяке насильство не можна виправдати".

Довідка про те, що відбувається в Гонконзі, доступна в цьому матеріалі.

Відео: South China Morning Post

Комментарі

Останні новини