RU

Маск показав, як мавпа з нейрочипом грає в гру "силою розуму", попиваючи смузі: відео видео

09.04.2021, 08:02
Cкриншот з ролика Neuralink

Технологічний стартап Neuralink американського бізнесмена  Ілона Маска, який розробляє нейрокомп'ютерний інтерфейс, показав на YouTube ролик, як мавпа пересуває екранний курсор і грає у відеогру "силою думки".

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Закадровий голос розповів, що дев'ятирічній макаці Пейджер імплантували нейрочип Neuralink за півтора місяця до зйомок. Спочатку примата навчили ігор за допомогою джойстика, поки він отримував "нагороду" – смоктав банановий смузі через трубочку.

Поки мавпа це робила, чип Neuralink знімав показники його мозкової активності та визначав, які ділянки мозку і як активувалися. Тобто, іншими словами, пристрій навчався зіставляти активацію певних нейронів і моторики рук.

Читайте також: У США перевіряють чудо-препарат: він повертає назад старіння розуму

Після того як було накопичено достатньо інформації про шаблон "джойстик – нейрони", Пейджер відключили від комп'ютера і прибрали джойстик. На відео нижче видно, що макака продовжує грати "без рук" – тільки силою розуму. Почитати про це детальніше на сайті Neuralink.

Маск написав у Twitter, що інтерфейс мозок-машина в майбутньому дасть змогу паралізованій людині "написати твіт швидше, ніж людині, яка використовує для цього палець і смартфон".

На більш пізніх етапах розвитку стартапу, за його словами, сигнали від чипа в мозку надсилатимуться до чипу в нейронних кластерах тулуба, "дозволяючи, наприклад, паралізованим знову ходити".

Читайте також: Названо вік, коли виявляються ознаки погіршення роботи мозку

За його висловом, пристрій будуть імплантувати "урівень" з черепом і заряджати його через бездротову мережу, тому володар такого інтерфейсу "виглядатиме і відчуватиме себе абсолютно нормально".

"Диво. Перші кроки в злитті людської свідомості та штучного інтелекту", – написав хтось у мікроблозі Маска. "Так", – відповів той.

Читайте також: "Наука дуже чітка". Ілон Маск висловився про глобальну вакцинації проти COVID-19

Комментарі

Останні новини