Технологічний стартап Neuralink американського бізнесмена Ілона Маска, який розробляє нейрокомп'ютерний інтерфейс, показав на YouTube ролик, як мавпа пересуває екранний курсор і грає у відеогру "силою думки".
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Закадровий голос розповів, що дев'ятирічній макаці Пейджер імплантували нейрочип Neuralink за півтора місяця до зйомок. Спочатку примата навчили ігор за допомогою джойстика, поки він отримував "нагороду" – смоктав банановий смузі через трубочку.
Поки мавпа це робила, чип Neuralink знімав показники його мозкової активності та визначав, які ділянки мозку і як активувалися. Тобто, іншими словами, пристрій навчався зіставляти активацію певних нейронів і моторики рук.
Читайте також: У США перевіряють чудо-препарат: він повертає назад старіння розуму
Після того як було накопичено достатньо інформації про шаблон "джойстик – нейрони", Пейджер відключили від комп'ютера і прибрали джойстик. На відео нижче видно, що макака продовжує грати "без рук" – тільки силою розуму. Почитати про це детальніше на сайті Neuralink.
Маск написав у Twitter, що інтерфейс мозок-машина в майбутньому дасть змогу паралізованій людині "написати твіт швидше, ніж людині, яка використовує для цього палець і смартфон".
На більш пізніх етапах розвитку стартапу, за його словами, сигнали від чипа в мозку надсилатимуться до чипу в нейронних кластерах тулуба, "дозволяючи, наприклад, паралізованим знову ходити".
Читайте також: Названо вік, коли виявляються ознаки погіршення роботи мозку
За його висловом, пристрій будуть імплантувати "урівень" з черепом і заряджати його через бездротову мережу, тому володар такого інтерфейсу "виглядатиме і відчуватиме себе абсолютно нормально".
"Диво. Перші кроки в злитті людської свідомості та штучного інтелекту", – написав хтось у мікроблозі Маска. "Так", – відповів той.
- У серпні 2020 го Маск докладніше розповів про Neuralink, а потім поділився успіхами в цій темі з мавпами, яким вживили нейрочип.
- Наприкінці 2020 року компанія Synchron створила новий метод зчитування нейросигналів без необхідності розміщувати імплант на поверхні або всередині мозку.
- На початку весни-2021 вчені з Університету Брауна в США показали аналогічну систему, здатну передавати сигнали мозку безпосередньо на комп'ютер без використання дротових технологій.
- Після смерті в мозку починають активно працювати певні "гени зомбі": дослідження.
- Логічні ігри та головоломки сприяють збереженню ясності розуму в похилому віці.
Читайте також: "Наука дуже чітка". Ілон Маск висловився про глобальну вакцинації проти COVID-19
Комментарі