RU

Компанія інженера-самоука запускає супутник: про апарат мало що відомо – трансляція видео

20.01.2021, 09:10
Ракета Electron на стартовому майданчику (фото — Rocket Lab)

Приватна космічна компанія Rocket Lab на сьогодні, 20 січня, запланувала місію "Another One Leaves The Crust". Космічна ракета Electron запустить на орбіту апарат для корпорації OHB Group: вона відома в першу чергу як виробник супутників європейського аналога GPS Galileo.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Старт 18-ї місії Rocket Lab (першої з дев'яти запланованих цього року) має відбутися завтра вранці о 08:58 за київським часом з майданчика на півострові Махья в Новій Зеландії.

Стартове вікно – півтори години.

Фото: Rocket Lab

Запускається всього один комунікаційний мікросупутник: за його допомогою компанія перевірить певні частоти для використання їх у майбутніх послугах з орбіти. Його розмістять на полярній орбіті. Більше про апарат нічого не відомо.

Дивіться фото: Колеса Curiosity потроху перетворюються на непотріб. Нові фото з Марса пригнічують

Детальніше про ракету "Електрон" і про інші технології компанії, заснованої новозеландським інженером Пітером Беком, можна почитати тут. Глава Rocket Lab отримав статус ад'юнкт-профессорса аерокосмічної техніки в Оклендському університеті в 2019 році, хоча у нього немає університетської освіти (NZ Herald).

  • Починаючи з 20 листопада 2020 року, Rocket Lab почали повертати перший ступінь, що вже відпрацював: це знизить вартість запусків. Крім них, таку схему роботи використовує (в великих масштабах і з якісно іншою технологією повернення) тільки SpaceX і Blue Origin.
  • У цій місії повернення ступеня не відбувається.

Читайте також: Астронавти NASA поділилися їжею з російськими космонавтами: у тих проблема з Прогресом

Комментарі

Останні новини