RU

Колонізація Марса все ближче: на Червоній планеті вперше виробили кисень видео

22.04.2021, 09:15
Марс

20 квітня експериментальний прилад на борту ровера Perseverancе успішно виробив кисень на Марсі. Про це повідомив підсайт NASA, присвячений місії Mars 2020.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Прилад MOXIE (Mars Oxygen In-situ Resource Utilization Experiment) за температури 800°С відокремлює атоми кисню від молекул діоксида вуглецю, викидаючи в атмосферу побічний продукт – окис вуглецю.

Иллюстрация: MIT Haystack Observatory / NASA

Атмосферний тиск біля поверхні Марса в 170 разів менше земного. У складі атмосфери переважає вуглекислий газ – його там більше 95%, тоді як кисню – менше 0,15%. Для порівняння: на Землі атмосфера складається з 76% азоту, 23% кисню, а вуглекислого газу тут – 0,05%.

Дивіться відео: Вперше в історії. Вертоліт NASA здійснив політ на іншій планеті

MOXIE збирає, стискає і нагріває марсіанську атмосферу за допомогою HEPA-фільтра, спірального компресора і нагрівачів, а потім розділяє CO2 молекули на O2 і CO з використанням електролізу твердого оксиду.

Нажмите фото выше, чтобы рассмотреть

300-ватний прилад габаритами 24x24x31 і масою 15 кг дві години "прогрівали", після чого запустили. За час експерименту "вихлоп" склав 5,4 г кисню – цього вистачить на ~10 хвилин звичайної активності людини.

Виробнича потужність тест-приладу – до 10 грам/годину.

Нажмите график выше, чтобы рассмотреть

Кисень знадобиться майбутнім колонізаторам Червоної планети, адже крім повітря для дихання, щоб повернутися на Землю, ракеті/кораблю з екіпажем з чотирьох астронавтів знадобиться ~7 тонн ракетного палива і 25 тонн О2.

За розрахунками MIT Haystack Observatory, великий аналог MOXIE масою близько тонни зможе виробити потрібну для цього кількість кисню.

Дивіться відео: NASA показало мозголомний світ "гіпнотичного танцю" пари надмасивних чорних дір: відео

Відео: Museum of Science, Boston NASA

Комментарі

Останні новини