RU

Ілон Маск закладе фундамент форпосту людей біля Місяця: отримав контракт від NASA видео

10.02.2021, 09:56
Ракета Falcon Heavy, запуск, взлет, Маск, космос (фото — пресс-служба SpaceX)

SpaceX забезпечить доставку на орбіту перших і головних вузлів майбутньої станції Gateway, яка стане перевалочним пунктом на шляху до Місяця за новою програмою NASA "Артеміда". Про це пише пресслужба Аерокосмічного управління США, яке обрало для цієї місії компанію Ілона Маска.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За допомогою важкої ракети Falcon Heavy до природного супутника нашої планети SpaceX запустить силовий і руховий елемент станції (PPE), а також житлово-логістичний відсік (HALO) – основні частини Gateway.

PPE – це фактично космічний корабель із сонячно-електричною силовою установкою на 60 кВт. Вузол також буде забезпечувати електроживлення, високошвидкісний зв'язок, управління орієнтацією станції і можливість переміщати її на різні місячні орбіти, забезпечуючи зручний доступ до поверхні Місяця.

HALO – житлові приміщення з надлишковим тиском, де будуть працювати астронавти при відвідуванні Gateway, найчастіше як перевалочного пункту на шляху до Місяця. Модуль обладнають системами командування/контролю, зв'язку з усіма структурами "Артеміди", науковою лабораторією, системою розподілу електроенергії. Він також послужить стикувальним вузлом для форпосту і буде доповнювати системи життєзабезпечення на борту космічного корабля "Оріон".

Дивіться відео: Космічний корабель Маска розбився при посадці після тест-польоту

PPE і HALO зберуть на Землі – Maxar Technologies і Northrop Grumman Space Systems відповідно, після чого обидва вузла спільно запустять не раніше травня 2024 року зі стартового комплексу 39A в Космічному центрі Кеннеді. Загальні витрати NASA складуть ~ 331,8 млн (сюди входять і послуги із запуску).

Фото: SpaceX

Falcon Heavy дебютувала 6 лютого 2018 року: як піар Маск запустив у сторону Марса Tesla Roadster з манекеном. Другий запуск відбувся 11 квітня 2019-го: ракета вивела в космос супутник Arabsat 6A для Саудівської Аравії. Останнього разу "Важкий сокіл" літав 25 червня 2019 року, коли виконував завдання для Пентагону.

Перший блок ракети складається з трьох модифікованих прискорювачів Falcon 9: разом вони мають потужність, яка дорівнює приблизно 20 працюючим на повній потужності Боїнгам-747. FH здатна вивести на низьку навколоземну орбіту до 64 метричних тонн, на геоперехідну – майже 27 т, до Марса – близько 17 т, Плутону – 3,5 т. Тільки Saturn V, що використовувалася для місячних місій, могла закинути на орбіту більше вантажу.

Читайте також: "Ми були занадто тупими". Маск придумав, як не розбити корабель Starship у наступному тесті

Параметри ракети: висота 70 м, діаметр 3,7 м (основна "свічка") і більше 12 м в ширину в першому блоці, заправлена ​​маса 1420 т.

Маса першого модуля Gateway – близько 5000 кг. Термін його експлуатації – 15 років. Габарити Gateway – приблизно 1/6 МКС.

Відео: SpaceX/Spaceflight TV

Комментарі

Останні новини