RU

Гігантський контейнеровоз Ever Given зняли з мілини в Суецькому каналі видео

29.03.2021, 08:33
Ever Given (фото - ЕРА)

Інженерні бригади зняли з мілини гігантський контейнеровоз Ever Given, який заблокував Суецький канал. Про це, посилаючись на свої дані, пише пресслужба одного з найбільших у світі операторів морських перевезень Inchcape Shipping.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Плавучість Ever Given була успішно повернута о 05:30 ранку (за київським часом). Зараз її закріплюють", – пишуть у компанії. Більше інформації Inchcape Shipping обіцяє, "коли вона стане відома".

Працівник інженерної компанії, який бере участь у операції, сказав, що зняти контейнеровоз з мілини допомогли "сильніші, ніж зазвичай, весняні припливи".

Зараз судно зрушили вже на понад 20 метрів.

Тим часом, агентство Bloomberg уточнює: хоч Ever Given і "був звільнений рятувальними бригадами, але незрозуміло, як скоро життєво важливий торговий шлях буде відкритий для руху".

The Wall Street Journal, яка цитує главу адміністрації каналу Усаму Рабіа, пише, що судно "зрушили з місця" і "частково" зняли з мілини. Зараз понад дюжина буксирів намагаються вирівняти його вздовж каналу.

ДОВІДКА. Суецький канал – безшлюзовий судноплавний канал у Єгипті з 1869 року, що з'єднує Середземне і Червоне моря. Довжина – 160 км, ширина за дзеркалом води – до 350 м, за дном – 45-60 м, глибина – 20 м. Це умовна межа між Африкою і Євразією, а також найкоротший водний шлях між Індійським океаном і акваторією Середземного моря Атлантичного океану. Перший прообраз каналу був проритий у другому тисячолітті до н. е.

  • 23 березня 2021 року в Суецькому каналі сів на мілину Ever Given (водотоннажність 220 000 т, довжина 400 м, власник судноплавної лінії – Evergreen, судно належить японській компанії Shohei Kisen) – один із найбільших контейнеровозів світу.
  • Рух каналом, який є одним з основних торговельних шляхів світу, заблоковано з 25 березня.
  • У заторі – понад 300 суден. Компанії-оператори перепланують шляхи доставки з Азії – в обхід Африканського континенту. Це на 8000 км подовжить шлях.
  • За оцінками інженерів, щоб зрушити суховантаж з місця, потрібно видалити не менше 20 000 кубометрів грунту. На 29 березня з-під носової частини судна вдалося вилучити земснарядами 27 000 кубометрів піску.

Комментарі

Останні новини