82-річний уродженець Оксфорда Браян Пінкер став першим британцем, який сьогодні вранці близько 09:30 за київським часом отримав початкову дозу антикоронавірусного щеплення від Oxford/AstraZeneca на старті масової вакцинації в цій країні. Відео короткої процедури показала місцева нацслужба охорони здоров'я.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Колишній інженер, нині пенсіонер, Пінкер вже кілька років змушений проходити процедуру ниркового діалізу. Він – в основній групі ризику при COVID-19.
"Неймовірно радий отримати щеплення від COVID. Дуже пишаюся тим, що його винайшли в Оксфорді. Медсестри, лікарі та персонал були прекрасні, і тепер я з нетерпінням чекаю можливості відсвяткувати 48-му річницю весілля з дружиною Ширлі в кінці року", – сказав пенсіонер .
Відео: NHS/CGTN
Також одним із перших вакцинувався Ендрю Поллард, професор педіатричних інфекцій і імунітету в Оксфордському університеті. Він був у складі групи вчених, які розробляли вакцину.

4 січня Британія першою в світі почала масову вакцинацію "оксфордскою" вакциною. 8 грудня країна також перша на планеті почала масово прищеплювати вакциною Pfizer/BioNTech: перша вакцинована 91-річна Маргарет Кінан вже отримала другу дозу.
- На 4 січня 2021 року вже більше 12,3 млн осіб у світі зробили щеплення від ковіду. У США придумали, як вакцинувати людей удвічі швидше.
- Алергія на вакцину. Медики повідомили, як бути алергікам із ринітом та астмою.
- На початок 2021 року в світі було замовлено урядами країн ~ 7,25 млрд доз вакцин. Україна, як передбачається, за програмою COVAX повинна отримати 8 млн доз. Для того, щоб прищепити населення країни і погасити епідемію, потрібно дозамовити ще близько 32 млн доз, бажано від різних виробників. Лише 30 грудня було повідомлено про контракт всього на 1,9 млн доз препарату від Sinovac. Таким чином, Україна – в хвості країн, які встигли попередньо замовити партії вакцин для свого населення.
Дивіться відео: "Лікарі говорили, що ковід – масонський заговор": сюжет DW про медицину в Чернівцях
Комментарі