RU

Брайденстайн пішов з поста директора NASA, ледь стримавши сльози – відео видео

22.01.2021, 08:05
Джеймс Брайденстайн (фото – ЕРА)

13-й директор Аерокосмічного управління США Джеймс Брайденстайн з приходом до влади президента Джо Байдена  попрощався з відомством емоційним роликом, в якому ледве стримав сльози.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Він пішов з поста адміністратора NASA 20 січня, в день інавгурації Байдена.

У прощальному повідомленні Брайденстайн акцентував увагу на тому, що заради успіху космічних програм головне – "усувати поділ" серед людей, в тому числі між Республіканською і Демократичною партіями, їхніми прихильниками, міжнародними та комерційними партнерами NASA.

Брайденстайн и Маск (фото – NASA/Bill Ingalls)

Він підкреслив, що програма освоєння Місяця і закріплення людей там повинна тривати і при новій адміністрації, що це повинно стати основною для наступного кроку – колонізації Марса.

ДОВІДКА. "Джим" Брайденстайн –  республіканець від Оклахоми, хоча народився в Мічигані. Навчався в Університеті Райса (BA) і Корнеллському університеті (MBA), раніше працював виконавчим директором Музею авіації і космонавтики та планетарію в Талсі. Коммандер-лейтенант ВМС США, майор ВПС Нацгвардії США (літав на E-2C Hawkeye і F-18 Hornet). З квітня 2018 року до приходу в Білий дім Байдена був 13-м директором NASA. Просував місячну програму "Артеміда", в тому числі створення ракети SLS, а також прихід приватних космічних компаній в програми NASA. Одружений, має трьох дітей. 45 років.

"Ідея в тому, щоб працювати над всім цим разом, і ми в NASA цим займаємося. <...> Від місячної програми виграють усі, все людство", – зазначив він, назвавши час біля керма Управління "роботою всього життя".

Брайденстайн закликав працівників NASA надати повну підтримку наступному директору та його команді – їх незабаром виберуть. Куратором космічних програм США в 2016-2020 роках був віцепрезидент Майкл Пенс:

Майк Пенс (фото – NASA/Aubrey Gemignani)

Зараз в.о. адміністратора Управління є Стів Юрчик.

Хіміки і інженери, дерзайте: Ілон Маск дає $100 млн за реактор уловлювання вуглецю.


Читайте також: Брайденстайн – Україні: Ви входите в найширшу коаліцію з дослідження космосу в історії

Комментарі

Останні новини