RU

Араби вперше летять до іншої планети. Що за Al Amal і навіщо шейхам Марс - відео видео

14.07.2020, 09:28
000000000000

Об'єднані Арабські Емірати сьогодні відправлять у напрямку Марса автоматичну станцію Hope (مسبار الأمل). Emirates Mars буде першою арабською/мусульманською міжпланетною місією.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

МІСІЯ. Проект анонсований рівно шість років тому, в 2014-му. Emirates Mars вивчить процеси в атмосфері Марса, його погоду. Буде складена перша повна картина того, що відбувається з нею і зроблена спроба зрозуміти, чому атмосфера Марса втрачає водень і кисень.

Центр управління місією - в Космічному центрі ім. Мохаммеда бін Рашида в Дубаї, а весь зв'язок із апаратом у X-діапазоні на швидкості до 1,6 Мбіт/с у бік Землі буде йти через станцію Deep Space Network від NASA під Мадридом. Місія розрахована на один марсіанський рік із можливістю продовження ще на рік.

ПОЛІТ. Точну дату прибуття метеозонда до Марса в ОАЕ не називають: це буде в лютому 2021-го. Апарат подолає шлях у 493,5 млн км і за півгодини спалить майже половину палива, щоб загальмувати (121 000 км/год ---> 18 000 км/год) і вийти на орбіту упіймання. Так як радіосигнал від Марса до Землі йде від 13 до 26 хвилин, вся операція буде автономною. Більш того, після виходу на орбіту апарат увійде в радіотінь: з'ясувати, чи успішно все пройшло або ж зонд полетів у глибокий космос/розбився, можна буде тільки через кілька годин після початку маневру.

Кілька тижнів потім будуть тестувати апаратуру зонда, після чого переведуть його на еліптичну орбіту для наукових досліджень: 20 000 х 43 000 км із нахилом 25° і витком за 55 год.

Натисніть на зображення, щоб збільшити:

ЗОНД. Повна маса з паливом - 1350 кг, габарити призматичної форми апарату переважно композитної-алюмінієвої структури - 2,37 м в ширину і 2,9 м у висоту, потужність сонячних панелей для зарядки трьох акумуляторів - 1800 Вт, корекція положення - 11 двигунів. На борту буде три прилади:

а) Emirates eXploration Imager (EXI) - багатоканальна 12 Мpx-камера для 4К-відео, здатна знімати з частотою 180 кадрів у секунду; крім просто знімків її використовують для вимірювання концентрацій води, льоду, пилу, CO2 і аерозолів у нижньому шарі атмосфери, а також для з'ясування, чому там надлишок озону;

б) Emirates Mars Infrared Spectrometer (EMIRS) - інтерферометричний термальний інфрачервоний спектрометр для вимірювання температури поверхні і нижніх/середніх шарів атмосфери, вивчення в ній розподілу пилу, водяного льоду і пари. Фактично буде складена динамічна теплова карта атмосфери;

в) Emirates Mars Ultraviolet Spectrometer (EMUS) - ультрафіолетовий (100-170 нм) спектрометр для вивчення розподілу СО у верхній атмосфері/термосфері, а також атомарного кисню і водню в екзосфері.
Дивіться відео: Всюдипроходець. У США для Марса розробляють ровер-всюдихід

Відео: Seeker

Комментарі

Останні новини