RU

Американсько-українська ракета Alpha, яскравий тест двигуна видео

11.03.2019, 11:12
Фото: пресс-служба Firefly Aerospace

Приватна космічна компанія Firefly Aerospace провела черговий вогневий тест двигуна маршової ступені майбутньої ракети-носія Alpha. Відповідне відео розміщено в YouTube-каналі Укрінформу.

60-секундне випробування проводилося в горизонтальному положенні і було визнано успішним.

Тест-політ "Альфи" з трьома такими двигунами на першому місці попередньо планується на грудень з майданчика бази ВПС США Ванденберг у Каліфорнії, проте, як це часто буває в космонавтиці, дати можуть зрушити.

У 2017 році Firefly Aerospace викупив український бізнесмен Макс Поляков. Офіси компанії розташовані в американському Остіні і українському Дніпрі. Основне виробництво вузлів ракети зосереджено в штаті Техас, однак частково обладнання розробляється і в Україні.

Читайте інтерв'ю: Макс Поляков з Firefly Aerospace: Ми будемо робити 8 ракет на рік

Alpha - киснево-гасова ракета з двигунами без турбонасоса і частково композитним корпусом. Створюється для виведення до 1 тонни вантажу на низьку навколоземну орбіту і до 600 кг - на сонячно-синхронну. За словами розробників, цінник запуску буде в районі $15 млн.

Firefly Aerospace також збираються розробити і важку ракету - Beta, яку можуть скласти з декількох модернізованих для "зчіпки" ракет Alpha. Аналогічний метод застосовує, наприклад, SpaceX зі своєю Falcon Heavy, складеної з трьох Falcon 9. "Бету" проектують для доставки на НГО до 4 тонн вантажу, і до 3 тонн - на ССО.

Дивіться також: Корабель SpaceX відчалив від МКС і успішно повернувся на Землю: відео

Комментарі

Останні новини