RU

Американський корабель Starliner летить у космос: трансляція видео

20.12.2019, 09:52
Корабль Starliner установлен на ракете (фото — пресс-служба ULA)

Сьогодні, 20 грудня о 13:36 за київським часом, з майданчика SLC-41 на мисі Канаверал у Флориді повинен відправитися в дебютний політ частково багаторазовий космічний корабель Starliner CST-100 корпорації Boeing. Перша тест-місія пройде без екіпажу, але з манекеном "клепальщиці Роузі" і 270 кг вантажів.

Дивіться відео: У пустелі запустили "товсту" ракету

Якщо стикування буде успішним, корабель залишиться на орбіті до 28 грудня, потім відстикується і приземлиться на військовому полігоні White Sands Missile Range.

Корабель і ракета, вид зверху (© ULA); натисніть для збільшення:

Стартова маса CST-100 - 13 т, габарити - 5х4,6 м, корисний об'єм - 11 кубометрів, екіпаж - до 7 осіб. Разом з Crew Dragon від SpaceX він покликаний замінити російський "Прогрес" при доставці астронавтів NASA на МКС. Детально і захоплююче про корабель.

Atlas V N22 (перший політ у цій конфігурації) - одноразова двоступенева ракета альянсу ULA. Це одна з найнадійніших ракет: невдалих запусків не було. Цього разу у неї буде два бокових твердопаливних двигуни і другий ступінь (розгінний блок Centaur) з двома РРД. Детально про "Атлас V" ми писали раніше.

Все готово (© ULA); натисніть для збільшення:

У березні-2019 конкуренти Boeing у цій сфері SpaceX успішно запустили свій корабель до МКС, який зістикувався зі станцією, потім так само успішно сів у океан. Квітень, однак, виявився невдалим для компанії Ілона Маска: спочатку на випробуваннях САС капсула була зруйнована вибухом, а потім, як з'ясувалося, на тестах парашутної системи в аварійних умовах корабель "розбили" об грунт. Після цього пройшли вже успішні тести.

Запасний стрім - на каналі NASA.

Дивіться: Момент розриву 40-метрового паливного баку ракети потрапив на відео

Комментарі

Останні новини