RU
01.07.2013, 10:42

Заворушення в Єгипті: 15 загиблих, 600 поранених

Заворушення в Єгипті: 15 загиблих, 600 пораненихЗаворушення в Єгипті: 15 загиблих, 600 пораненихЗаворушення в Єгипті: 15 загиблих, 600 пораненихЗаворушення в Єгипті: 15 загиблих, 600 пораненихЗаворушення в Єгипті: 15 загиблих, 600 пораненихЗаворушення в Єгипті: 15 загиблих, 600 пораненихЗаворушення в Єгипті: 15 загиблих, 600 пораненихЗаворушення в Єгипті: 15 загиблих, 600 пораненихЗаворушення в Єгипті: 15 загиблих, 600 поранених
У неділю ввечері в Єгипті опозиція провела багатотисячні протестні акції. За даними місцевих ЗМІ, в запеклих сутичках між прихильниками і супротивниками президента Мухаммеда Мурсі в Каїрі та інших містах ночі загинули до 15 осіб, ще близько 600 отримали поранення.

Як передають Вести.Ru, в столиці розгорілася масова бійка біля будівлі штаб-квартири "Братів-мусульман" (за останні місяці головний офіс ісламістів вже не раз ставав об'єктом нападів опозиційно налаштованої молоді). Увечері противники президента атакували будівлю, закидавши її камінням і пляшками із запальною сумішшю. Поліція не стала втручатися, і ісламісти, які охороняли резиденцію,  стали стріляти по маніфестантам з рушниць. Опозиціонери відповіли вогнем, зав'язалася перестрілка. У результаті протистояння загинули п'ять осіб, двоє з них були вбиті пострілами в голову. Близько 70 людей отримали вогнепальні поранення.

П'ятеро єгиптян стали жертвами заворушень у Асьюті, двоє загинули у сутичках в Ель-Фаюмі, по одній людині - в Олександрії і Бені-Суейфі.

Представники опозиції відмовляються вести діалог з владою і "втратили легітимність" президентом. Така заява низки партій і рухів стало відповіддю на черговий заклик Мухаммеда Мурсі до національного діалогу. Один з лідерів опозиції Хамдін Саббахі заявив: "Мурсі більше нізвідки черпати законність, і його подальше знаходження на посту президента є прямим посяганням на волю мас".

Опозиціонери вимагають передати владу в країні голові вищого конституційного суду строком на півроку. Також має бути сформовано уряд національної єдності під керівництвом представників революційних сил, створені рада по захисту батьківщини, яка займеться наведенням порядку в країні, і нова конституційна асамблея з вироблення поправок до нещодавно прийнятої конституції.

Молодіжний рух "А-Тамарруд", що виступив ініціатором вчорашніх масових акцій протесту, дав Мурсі час до вечора вівторка, щоб скласти з себе повноваження і надати можливість держструктурам підготувати дострокові президентські вибори. "Братів-мусульман" і їхнього ставленика Мурсі бути не може ", - заявляють лідери руху.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне