RU
06.05.2016, 12:40

В Антарктиді знайдено скам'янілості динозаврів віком 71 млн років

Команда вчених з Австралії, США і ПАР в ході експедиції в Антарктиді виявила понад тонну скам'янілостей динозаврів (фоссілій), вік деяких з них оцінено в 71 млн років. Про це повідомляє ABC News.

Знайдені скам'янілості належать до кінця епохи динозаврів і належать в тому числі морським рептиліям.

"Ми виявили скам'янілості плезіозаврів і мозазавріів - цей тип морської ящірки став відомий завдяки недавньому фільму "Світ Юрського періоду ". Ми знайшли дійсно багато скам'янілостей"", - розповів доктор Стів Солсбері з австралійського Університету Квінсленда.

В Антарктиді знайдено скам'янілості динозаврів віком 71 млн років

Кадр з фільму "Світ юрського періоду" з мозазавром (фото - jurassicworld.com)

Вчені також виявили скам'янілості птахів, включаючи тих, хто жили в крейдяний період (145 - 66 млн років тому).

Дослідники вели пошуки на території Антарктичного півострова. За їх словами, однією з найбільших труднощів було просто дістатися до пункту призначення - на дорогу в одну сторону йде від чотирьох до п'яти днів.

Доктор Солсбері раніше робив кілька спроб потрапити в Антарктиду для досліджень, але морський лід робив проведення експедиції неможливою. "Це дуже важке місце роботи, але ще важче сюди дістатися", - говорить він.


Відео: Wall Street Journal
Команда вчених провела в Антарктиді майже п'ять тижнів з лютого по березень і долала до 10 км пішки щодня через гірську місцевість,.

Знайдені скам'янілості зараз знаходяться в Чилі, але незабаром будуть відправлені в Музей природної історії Карнегі в США, де їх вивчать детальніше. На отримання результатів може знадобитися рік або два.

Фото: flickr.com/photos/uqnews

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне