RU
12.08.2011, 12:46

Український металобрухт "Варяг" став китайським авіаносцем "Shi Lang"

Український металобрухт "Варяг" став китайським авіаносцем "Shi Lang"Український металобрухт "Варяг" став китайським авіаносцем "Shi Lang"Український металобрухт "Варяг" став китайським авіаносцем "Shi Lang"Український металобрухт "Варяг" став китайським авіаносцем "Shi Lang"

У Китаї почалися випробування першого авіаносця Військово-морських сил республіки. Військові джерела зазначають, що переобладнаний колишній радянський авіанесучий крейсер "Варяг" покинув верф на північному сході КНР, випробування "не займуть багато часу".

Після морських випробувань переобладнання і перевірку авіаносця буде продовжено. Раніше начальник генерального штабу Народно-визвольної армії Китаю визнав, що КНР добудовує куплений в України крейсер "Варяг".

Крейсер почали будувати для військово-морського флоту СРСР на Чорноморському суднобудівному заводі в Миколаєві в 1986 році, проте розпочате завершити не змогли. Після розподілення колишніх радянських активів між Росією і Україною "Варяг" відійшов українській стороні. У 1992 році в стані 67-процентної готовності корабель був законсервований, а у квітні 1998-го проданий за $20 млн. китайській компанії Chong Lot Travel Agency Ltd, що має зв'язки з Народно-визвольною армією Китаю. Начебто з нього хотіли спорудити плавуче казіно в Макао.

Буксирування корабля з Миколаєва до порту призначення тривало 627 днів. На початку 2008 року корабель нібито отримав ім'я "Shi Lang" на честь китайського полководця і бортовий номер "83". За деякими оцінками, китайці вже в 2012 році представлять "екс-Варяг" як готовий військовий корабель.

Продаж недобудованого крейсера за смішні гроші Україна аргументувала тим, що продавався не корабель, а купа металобрухту. Зі слів колишнього інженера Миколаївського суднобудівного підприємства Тімура В'язєва, пізніше стало зрозуміло, що китайська сторона веде подвійну гру. "Наш корабель пришвартували не в цивільному порту, як обіцяли, а підігнали до причалу військового суднобудівного заводу порту Далянь. Офіційне пояснення китайців: судно треба відремонтувати і вивчити", - розказав він.

У Міноборони України не коментують інформацію щодо можливості судових позовів проти Китаю в зв'язку із порушенням умов договору купівлі судна.

Довідка. Авіаносець "Варяг" спущений на воду 25 листопада 1988 року. Довжина - 304 м. Ширина - 38 м (75 м польотна палуба). Екіпаж - 1980 чоловік. Швидкість - 29 вузлів (54 км/год). Авіація - 24 вертольота і до 26 літаків класу Су-33, Су-25.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне