RU
13.03.2013, 09:21

У Ватикані розпочинається другий день виборів папи римського

У Ватикані розпочинається другий день виборів папи римськогоУ Ватикані розпочинається другий день виборів папи римськогоУ Ватикані розпочинається другий день виборів папи римськогоУ Ватикані розпочинається другий день виборів папи римськогоУ Ватикані розпочинається другий день виборів папи римськогоУ Ватикані розпочинається другий день виборів папи римськогоУ Ватикані розпочинається другий день виборів папи римськогоУ Ватикані розпочинається другий день виборів папи римського

Сьогодні у Ватикані розпочинається другий день голосування кардиналів, які зібралися на конклав для виборів нового папи римського. Напередодні прийти до угоди їм не вдалося.

Вибори проходять в Сікстинській капелі, де - повністю відгороджені від зовнішнього світу - засідають 115 кардиналів Католицької церкви, що представляють 1,2 млрд. парафіян. Для перемоги новому папі необхідно 77 голосів. Вибори проводяться закритим таємним голосуванням.

У перший день конклаву проводився один тур голосування. У наступні дні буде по два тури двічі в день, вранці і ввечері. Якщо за підсумками триденного голосування папа не буде обраний, то процедура повториться (можливо проведення трьох подібних циклів). Якщо кардиналам знову не вдається досягти одностайності, то в боротьбі за Святий престол залишаються тільки два кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів. З цього моменту ім'я нового понтифіка визначається простою більшістю. Після кожного голосування бюлетені спалюються в печі в присутності кардиналів. Чорний дим з труби означає, що папу ще не вибрано, білий - закінчення конклаву.

"До кінця цього тижня у нас вже буде новий папа. Не думаю, що конклав буде тривати надто довго. Ці люди чудово розуміють, що їм належить зробити", - заявив раніше прес-секретар Ватикану Тома Россіка. Останні вибори папи в 2005 році зайняли два дні.

Режим "вакантного престолу" діє у Ватикані з 28 лютого, коли пішов у відставку папа римський
Бенедикт XVI. Він став першим понтифіком за шість століть,який добровільно покинув папський престол. Причиною відходу 85-річний папа назвав втому і похилий вік.

Детальніше:

Чорний дим над Сікстинською капелою: католики залишаються без папи

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне