RU
12.03.2013, 09:40

У Ватикані приступають до виборів нового папи Римського

У Ватикані приступають до виборів нового папи РимськогоУ Ватикані приступають до виборів нового папи РимськогоУ Ватикані приступають до виборів нового папи РимськогоУ Ватикані приступають до виборів нового папи РимськогоУ Ватикані приступають до виборів нового папи РимськогоУ Ватикані приступають до виборів нового папи РимськогоУ Ватикані приступають до виборів нового папи Римського

У вівторок кардинали Римсько-католицької церкви у Ватикані приступають до виборів нового папи Римського. Очевидного фаворита на посаду голови Святого престолу поки немає.

Спочатку 115 кардиналів, які беруть участь у виборах, відслужать спеціальну месу, а потім зберуться в Сікстинській капелі, де увечері відбудеться перше голосування. Для перемоги новому папі необхідно 77 голосів. Вибори проводяться закритим таємним голосуванням.

У перший день конклаву проводиться один тур, у наступні - по два тури двічі в день, вранці і ввечері. Якщо за підсумками триденного голосування папа не був обраний, то процедура повторюється (можливе проведення трьох подібних циклів). Якщо кардиналам знову не вдається досягти одностайності, то в боротьбі за Святий престол залишаються тільки два кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів. З цього моменту ім'я нового понтифіка визначається простою більшістю. Після кожного голосування бюлетені спалюються в печі в присутності кардиналів. Чорний дим з труби означає, що папу ще не вибрано, білий - закінчення конклаву.

"До кінця цього тижня у нас вже буде новий папа. Не думаю, що конклав буде тривати надто довго. Ці люди чудово розуміють, що їм потрібно зробити", - заявив прес-секретар Ватикану Тома Россіка.

Режим "вакантного престолу" діє у Ватикані з 28 лютого, коли пішов у відставку папа Римський Бенедикт XVI. Нагадаємо, Бенедикт XVI став першим понтифіком за шість століть, який добровільно покинув папський престол. Причиною відходу 85-річний понтифік назвав втому і похилий вік.

Фото: ЕРА

Досьє на Бенедикта XVI
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне