RU
03.10.2011, 10:24

У Болгарії антициганські протести переходять в антиурядові

У Болгарії антициганські протести переходять в антиурядовіУ Болгарії антициганські протести переходять в антиурядовіУ Болгарії антициганські протести переходять в антиурядовіУ Болгарії антициганські протести переходять в антиурядовіУ Болгарії антициганські протести переходять в антиурядовіУ Болгарії антициганські протести переходять в антиурядовіУ Болгарії антициганські протести переходять в антиурядові

Ось вже декілька днів Болгарія охоплена антициганськими демонстраціями. У різних містах країни також трапляються акти насильства по відношенню до циганської меншини.

Вчора на вулицях столиці держави - Софії зібралася дві тисячі протестуючих. Молоді прихильники націоналістів несли державні прапори, співали гімн країни і викрикували вимоги до уряду покласти кінець безкарності учасників циганських злочинних співтовариств.

Ескалація напруженості почалася після того, як десять днів тому в околицях Софії загинула молодий чоловік - як стверджується, його вбили родичі лідера одного з місцевих циганських кланів.

Між націоналістично налаштованою молоддю і поліцією сталися зіткнення, є затримані. Протестуючі намагалися пробитися до будівель уряду і парламенту. Великі акції протесту пройшли також у Варні та Пловдиві.

Зараз акції протесту набувають антиурядової спрямованості. Сотні молодих людей, серед демонстрантів, що вийшли на вулиці, не задоволені економічною політикою уряду і вважають, що у них немає шансів на благополучне життя. Болгарія – одна з найбідніших країн Євросоюзу; рівень корупції тут високий.

Президент Болгарії Георгій Пирванов закликав громадян "стриматися від ненависті й екстремізму". Лідер радикальної партії Атака Волєн Сидеров, в свою чергу, заявив про необхідність відновлення смертної страти та усунення циганського гетто.

Надзвичайні події: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне