RU
25.07.2011, 12:53

Теракти в Норвегії: країна в жалобі

Теракти в Норвегії: країна в жалобіТеракти в Норвегії: країна в жалобіТеракти в Норвегії: країна в жалобіТеракти в Норвегії: країна в жалобіТеракти в Норвегії: країна в жалобіТеракти в Норвегії: країна в жалобіТеракти в Норвегії: країна в жалобіТеракти в Норвегії: країна в жалобіТеракти в Норвегії: країна в жалобіТеракти в Норвегії: країна в жалобіТеракти в Норвегії: країна в жалобі

Норвегія тужить за загиблими внаслідок терактів. У неділю по всій країні пройшли поминальні служби по загиблих в п'ятницю.

Сьогодні опівдні за місцевим часом в Норвегії вшанують пам'ять загиблих в терактах хвилиною мовчання.

У головному лютеранському храмі Осло у неділю відбулася поминальна служба за жертвами двох терактів. Будівля собору не змогла вмістити всіх бажаючих, тому тисячі людей зібралися на площі перед ним.

На службі були присутні прем'єр-міністр країни Йєнс Столтенберг, король Норвегії Гаральд V і королева Соня.

Своє співчуття норвежцям висловив Папа Римський Бенедикт XVI. Понтифік закликав всіх молитися за душі жертв терактів.

Перші судові слухання по обвинуваченню Андерса Брейвіка в організації терактів відбудуться сьогодні. Він напередодні обіцяв розповісти про свої мотиви лише в ході судових засідань. Прокурори наполягали на проведенні засідання в закритому режимі, однак пізніше стало відомо, що суд відхилив цю пропозицію.

Зі слів Брейвіка, він самостійно спланував і здійснив вибух в урядовому кварталі Осло, а також розстріляв учасників молодіжного табору на острові Утойя.

Перед терактами він оприлюднив в Інтернеті декларацію незалежності Європи, в якій закликав всіх європейців до хрестового походу проти мусульман і розказав, як саме готується до теракту.

Незважаючи на заяви обвинуваченого про те, що він діяв сам, поліція здійснила рейд по східних районах Осло в пошуках можливих спільників. Декілька людей було затримано, але потім відпущено.

Теракти в Норвегії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне