RU
19.07.2013, 09:32

Суд над Навальним: арешт у залі суду і протести в Москві

Суд над Навальним: арешт у залі суду і протести в МосквіСуд над Навальним: арешт у залі суду і протести в МосквіСуд над Навальним: арешт у залі суду і протести в МосквіСуд над Навальним: арешт у залі суду і протести в МосквіСуд над Навальним: арешт у залі суду і протести в МосквіСуд над Навальним: арешт у залі суду і протести в МосквіСуд над Навальним: арешт у залі суду і протести в МосквіСуд над Навальним: арешт у залі суду і протести в МосквіСуд над Навальним: арешт у залі суду і протести в МосквіСуд над Навальним: арешт у залі суду і протести в МосквіСуд над Навальним: арешт у залі суду і протести в МосквіСуд над Навальним: арешт у залі суду і протести в МосквіСуд над Навальним: арешт у залі суду і протести в Москві
18 липня російський опозиціонер Олексій Навальний був визнаний винним у розтраті в рамках справи Кіровлісу 16 млн. рублів і засуджений до п'яти років колонії загального режиму і виплати штрафу в 500 тисяч рублів. Ще один фігурант, Петро Офіцерів, проведе в колонії загального режиму чотири роки. Засуджені були узяті під варту в залі суду. Пізніше представник прокуратури подав апеляцію на арешт Навального і Офіцерова в залі суду.

Незабаром після винесення вироку в центрі Москви прихильники Навального провели неузгоджену акцію, в ході якої затримали до 200 осіб. За даними російської влади, частину затриманих після профілактичних бесід відпускають без складання протоколів.

У ЄС і США вже висловили свою стурбованість вироком Олексію Навальному. Верховний представник Євросоюзу з іноземної політики Кетрін Ештон заявила, що вердикт Ленінського суду Кірова ставить під питання верховенство закону в Росії. Ештон також висловила надію, що обвинувальні вироки Навальному й іншому засудженому у цій справі - Петру Офіцерову - будуть переглянуті при подачі апеляції.

У Держдепі США вважають, що "подібні вироки - приклад неприємної тенденції в Росії, коли законодавство спрямоване на придушення інакомислення".

Тим часом, Кіровський обласний суд сьогодні розгляне подання прокуратури про скасування арешту Олексія Навальному і екс-директору Вятської лісової компанії Петру Офіцерову. "Прокуратура вважає, що у суду не було підстав для зміни запобіжного заходу Навальному і Офіцерову і до вступу вироку в законну силу вони можуть перебувати під підпискою про невиїзд", - повідомили в Генпрокуратурі.

У разі задоволення подання прокуратури Навальний і Офіцерів вже сьогодні можуть вийти з СІЗО, де вони зараз знаходяться.

За день до суду Мосміськвиборчком зареєстрував Навального кандидатом на виборах мера Москви. Це, пояснили в комісії, навіть у разі обвинувального вироку і реального покарання, наділяє його правовими обмеженнями на адміністративне та кримінальне переслідування. Крім того, Навальний може оскаржити вирок, і якщо до 3 вересня він не вступить в законну силу, то кандидат цілком може взяти участь у виборах.

Фото: ЕРА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне