RU
16.09.2013, 10:32

Сьогодні починають піднімати затонулий лайнер Costa Concordia

Сьогодні починають піднімати затонулий лайнер Costa ConcordiaСьогодні починають піднімати затонулий лайнер Costa ConcordiaСьогодні починають піднімати затонулий лайнер Costa ConcordiaСьогодні починають піднімати затонулий лайнер Costa ConcordiaСьогодні починають піднімати затонулий лайнер Costa ConcordiaСьогодні починають піднімати затонулий лайнер Costa ConcordiaСьогодні починають піднімати затонулий лайнер Costa Concordia
Сьогодні вранці біля берегів італійського острова Джильо почали піднімати затонулий круїзний лайнер Costa Concordia. Інженерам раніше ніколи не доводилося переміщати настільки велике судно, затонуле так близько до берега. Costa Concordia важить більше 114 тис. тонн, а в довжину судно можна порівняти з трьома футбольними полями. Спочатку судно з допомогою повітряних подушок поставлять вертикально, потім розгорнуть і встановлять на штучну підводну платформу.

В операції з підйому судна беруть участь 500 осіб. Компанії-судновласнику вона обійдеться в 600 мільйонів євро. Перша фаза займе близько 5 годин. І вона, як кажуть експерти, найнебезпечніша. Якщо лайнер перевернеться, наслідки для навколишнього середовища будуть катастрофічними. Риф в заповідній зоні біля острова Джильо буде зруйнований, а саме судно піде глибоко під воду.

Але навіть якщо всі перші етапи пройдуть успішно, відбуксирувати лайнер до найближчого порту зможуть не раніше наступної весни, а остаточно утилізувати - лише - через 5 років.

У січні 2012 року воно сіло на мілину біля узбережжя Тоскани, при цьому загинули 32 людини. З тих пір лайнер знаходиться у воді. Капітан Costa Concordia Франческо Скеттіно звинувачується в масовому вбивстві людей і в тому, що він покинув потопаючий лайнер.

Фото: ЕРА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне