RU
20.10.2014, 09:43

Шведські військові шукають "аварійний підводний човен РФ": фото

Шведські військові шукають "аварійний підводний човен РФ": фотоШведські військові шукають "аварійний підводний човен РФ": фотоШведські військові шукають "аварійний підводний човен РФ": фотоШведські військові шукають "аварійний підводний човен РФ": фотоШведські військові шукають "аварійний підводний човен РФ": фотоШведські військові шукають "аварійний підводний човен РФ": фотоШведські військові шукають "аварійний підводний човен РФ": фотоШведські військові шукають "аварійний підводний човен РФ": фотоШведські військові шукають "аварійний підводний човен РФ": фото
Збройні сили Швеції повідомили про отримання достовірних даних про "іноземну підводну діяльність" в районі Стокгольмського архіпелагу. Контр-адмірал Андер Гренстад, який виступив на прес-конференції ввечері в неділю, заявив, що в стокгольмському архіпелазі з украй високим ступенем ймовірності ведеться іноземна підводна активність.

Він не став підтверджувати або спростовувати повідомлення про нібито місце перехоплення радіосигналу з потерпілим аварію російським підводним човном на морську базу в Калінінграді. Російське міноборони в неділю виступило з заявою про те, що ніяких позаштатних ситуацій з підводними кораблями ВМФ Росії "не було і немає".

Контр-адмірал підкреслив, що мова йде не про полювання за підводним човном. За його словами, зараз на архіпелазі проводиться військово-розвідувальна операція з метою встановити напевно факт того, що в шведських територіальних водах дійсно ведеться іноземна підводна діяльність. Терміни операції вирішено продовжити "на день або два", поки не буде зібрано достатньо доказів.

Гренстад показав любительську фотографію, зняту в неділю, на якій можна розрізнити непізнаний об'єкт на поверхні води. За словами контр-адмірала, фотограф побачив щось на поверхні, але після того як він зробив фото, воно знову пішло під воду.

За останні місяці російські військові літаки неодноразово порушували повітряний простір Швеції та Фінляндії. З огляду на події, що відбуваються на сході України, балтійські країни - головним чином, колишні республіки СРСР, - проявляють певне занепокоєння у зв'язку із збільшеним рівнем активності російських збройних сил в регіоні.

Це одна з наймасштабніших операцій в шведських водах за останні роки. На даний момент до операції залучено кораблі, гелікоптери та сухопутні війська. У загальній складності задіяно близько 200 військових. Пошук ведеться в радіусі 50 кілометрів від Стокгольма в Балтійському морі.

Між тим у шведській пресі стверджують, що, найімовірніше, йдеться про російську субмарину, яка, можливо, зазнає лиха. Газета Svenska Dagbladet з посиланням на джерело у військових колах повідомляє, що раніше в цьому районі був перехоплений радіосигнал російською мовою, а в п'ятницю - другий, зашифрований. Газета висловлює припущення, що військові були підняті по тривозі через те, що співробітниками радіокомунікаційного інституту шведської оборони був перехоплений радіообмін російською мовою ще в четвер 16 жовтня, що, в свою чергу було пов'язано з аварійним сигналом з пошкодженого російського підводного човна. Приймаючою стороною радіосигналу нібито був Калінінград, де розташовується база ВМФ Росії.

Фото: ЕРА

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне