RU
25.02.2011, 16:20

Шаттл "Діскавері" відправився в останній політ

Шаттл "Діскавері" відправився в останній політШаттл "Діскавері" відправився в останній політШаттл "Діскавері" відправився в останній політШаттл "Діскавері" відправився в останній політШаттл "Діскавері" відправився в останній політШаттл "Діскавері" відправився в останній політШаттл "Діскавері" відправився в останній політ

Американський шаттл "Діскавері" з шістьма астронавтами на борту відправився з космодрому Кеннеді у Флоріді в свій останній політ до Міжнародної космічної станції.

На цій, 39-ій за рахунком, подорожі у космос "кар'єра" човника буде закінчена.

Під час своєї 11-денної місії "Діскавері" доставить на МКС кілька тонн вантажу і наднову розробку - "робонавта", людиноподібного робота вагою у 137 кілограмів.

"Робонавт", розроблений НАСА спільно з концерном "General Motors", призначений для надання допомоги екіпажу МКС у різних роботах на борту космічної станції.

Подивитися на останній старт легендарного човника зібралися сотні людей, що розташувалися вздовж всього побережжя неподалік від космодрому.

"Дискавері" - найстаріший з американських космічних кораблів багаторазового використання, він перебуває в експлуатації вже 26 років.

Вперше він був запущений у космос у 1984 році, відтоді човник здійснив вже 38 польотів, у сумі подолавши більше 230 млн кілометрів.

Після повернення "Діскавері" на Землю ще по одному польоту до кінця року здійснять човники "Атлантіс" і "Ендевор", після чого всі три стануть музейними експонатами.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне