RU
05.03.2021, 22:02

Марсохід Perseverance вперше проїхав поверхнею Марса: фото

Марсохід Perseverance вперше проїхав  поверхнею Марса: фотоМарсохід Perseverance вперше проїхав  поверхнею Марса: фотоМарсохід Perseverance вперше проїхав  поверхнею Марса: фотоМарсохід Perseverance вперше проїхав  поверхнею Марса: фотоМарсохід Perseverance вперше проїхав  поверхнею Марса: фотоМарсохід Perseverance вперше проїхав  поверхнею Марса: фото

Марсохід Perseverance американського космічного агентства NASA вперше проїхав поверхнею Марса. Поїздка була недовгою й одноманітною, пише BBC.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Судячи з фото, що опубліковано на сайті NASA, марсохід проїхав невелику відстань по колу.

Минуло вже два тижні відтоді, як Perseverance приземлився на Червоній планеті. Цей час інженери витратили на введення в експлуатацію машини і багатьох її систем, зокрема різних інструментів і роботизованої руки.

Місія марсохода – дослідити приекваторіальний кратер під назвою Єзеро на предмет доказів існування життя на планеті.

Для цього йому потрібно подолати близько 15 км, на що піде один марсіанський рік (приблизно два земних роки).

Науковці хочуть дістатися до декількох скельних утворень у кратері, які можуть зберігати інформацію про стародавню біологічну активність.

Серед них є те, що на супутникових знімках виглядає дельтою – структурою, утвореною з мулу і піску, намитих рікою, коли вона впадає у більш широку водойму. У випадку з Єзеро ця широка водойма, швидше за все, мільярди років тому була озером.

Але перш ніж Perseverance зможе приступити до цього завдання, він має провести експеримент – спробувати управляти маленьким вертольотом, привезеним із Землі.

Наступні кілька тижнів марсохід проведе в дорозі від свого нинішнього місця розташування до потрібної ділянки місцевості, де вертоліт Ingenuity можна буде безпечно поставити на землю. В даний час він знаходиться під дном Perseverance.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги: nasa, Марс, Perseverance
Популярне