RU
16.09.2013, 16:08

Лайнер Costa Concordia підняли з води: фото

Лайнер Costa Concordia підняли з води: фотоЛайнер Costa Concordia підняли з води: фотоЛайнер Costa Concordia підняли з води: фотоЛайнер Costa Concordia підняли з води: фотоЛайнер Costa Concordia підняли з води: фотоЛайнер Costa Concordia підняли з води: фотоЛайнер Costa Concordia підняли з води: фотоЛайнер Costa Concordia підняли з води: фото
Сьогодні інженерам вдалося зняти лайнер Costa Concordia з рифів, на яких він лежав останні 20 місяців.

Інженерам раніше ніколи не доводилося переміщати настільки велике судно, затонуле так близько до берега. Costa Concordia важить більше 114 тис. тонн, а в довжину судно можна порівняти з трьома футбольними полями. Спочатку судно з допомогою повітряних подушок поставлять вертикально, потім розгорнуть і встановлять на штучну підводну платформу.

В операції з підйому судна беруть участь 500 осіб. Компанії-судновласнику вона обійдеться в 600 мільйонів євро. Нинішня операція, як кажуть експерти, найнебезпечніша. Якщо лайнер перевернеться, наслідки для навколишнього середовища будуть катастрофічними. Риф в заповідній зоні біля острова Джильо буде зруйнований, а саме судно піде глибоко під воду.

Але навіть якщо всі перші етапи пройдуть успішно, відбуксирувати лайнер до найближчого порту зможуть не раніше наступної весни, а остаточно утилізувати - лише - через 5 років.

У січні 2012 року воно сіло на мілину біля узбережжя Тоскани, при цьому загинули 32 людини. З тих пір лайнер знаходиться у воді. Капітан Costa Concordia Франческо Скеттіно звинувачується в масовому вбивстві людей і в тому, що він покинув потопаючий лайнер.

Фото: ЕРА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне