RU
02.03.2011, 15:35

Лівія у вогні: біженці, голод і невловимий Каддафі

Лівія у вогні: біженці, голод і невловимий КаддафіЛівія у вогні: біженці, голод і невловимий КаддафіЛівія у вогні: біженці, голод і невловимий КаддафіЛівія у вогні: біженці, голод і невловимий КаддафіЛівія у вогні: біженці, голод і невловимий КаддафіЛівія у вогні: біженці, голод і невловимий КаддафіЛівія у вогні: біженці, голод і невловимий КаддафіЛівія у вогні: біженці, голод і невловимий КаддафіЛівія у вогні: біженці, голод і невловимий КаддафіЛівія у вогні: біженці, голод і невловимий Каддафі

Переворот у Лівії набирає обертів і фактично ставить країну на межі колапсу. За два тижні зіткнень противників режиму Муаммара Каддафі із силами безпеки загинуло, за незалежними оцінками, щонайменше, тисячу людей. Сам Каддафі та його сім'я, можливо, готуються бігти у Білорусь. Також повідомляється, що Каддафі доручив директору служби зовнішньої безпеки Джамахирії Абу Зейду Омару Дурде почати перемовини з повстанцями на сході країни. Водночас представники сформованої у Бенгазі Національної ради Лівії заявили, що про перемовини з Каддафі не може йтися.

Канада направила до берегів Лівії патрульний корабель з вертольотом і командою з більш ніж 200 військових на борту. Судно допомагатиме евакуювати іноземців із Лівії, і вийде з канадського порту в середу. Раніше повідомлялося, що до берегів Лівії наближаються кораблі Військово-Морського Флоту США. Прес-секретар Білого будинку Джей Карні пояснив, що цей крок викликаний підготовкою до можливих "непередбачених ситуацій" гуманітарного характеру.

Минулого понеділка Пентагон оголосив про передислокації американського флоту і авіації навколо Лівії. До того ж представник військового відомства США полковник Дейв Лепан не уточнив того, яким чином одиниці флоту будуть залучені.

Жителі столиці Лівії міста Тріполі заявили про свою підтримку Перехідної національної ради на чолі з колишнім міністром юстиції Мустафою Абдель Джалілем. У переданому першому комюніке "Повсталої молоді Тріполі" повідомляється про підготовку до озброєного виступу проти режиму Муаммара Каддафі, який почнеться найближчими днями.

Заворушення у Лівії змушують все більше людей бігти з цієї країни. Це явище набуває масового характеру і вже описується неурядовими організаціями як гуманітарна криза у регіоні. Згідно з оцінками, до 60 тисяч осіб бігли в сусідній Туніс. Більшість з них - єгипетські мігранти, що раніше знайшли роботу в Лівії. Зараз вони критикують уряд своєї країни за те, що не поспішає надавати їм допомогу в евакуації. Вони кажуть, що після революції в Єгипті зазнали нападів у Лівії.

Багато з тих, кому вдалося добратися до туніського порту Джарджіс, провели у порту близько тижня і досі чекають судів у надії добратися додому. Вчорашнім ранком одне з таких суден прийняло на борт 750 осіб. Сьогодні очікується прихід ще двох кораблів.

Літак Управління Верховного комісара ООН у справах біженців доставив 100 тонн гуманітарної допомоги в аеропорт туніського міста Джерба. Допомога розрахована на 10 тис. людей і буде переміщена до кордону з Лівією.

Водночас система забезпечення харчування у Лівії перебуває на межі колапсу: країні не вистачає їжі і питної води. Постійні перебої з бензином і електрикою.

Водночас генеральна асамблея ООН 1 березня прийняла рішення припинити членство Лівії у Раді з прав людини. Відповідна резолюція була прийнята без голосування після того, як генеральний секретар Пан Гі Мун закликав до рішучих дій проти режиму Каддафі. Під час короткого обговорення документа ніхто з членів асамблеї не висловився проти його прийняття.

Переворот у Лівії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне