RU
18.01.2021, 07:45

Є новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фото

Є новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фотоЄ новий космо-мільярдер. Ракета, яку запустили з Boeing-747, досягла орбіти – відео і фото

Увечері 17 січня за київським часом над Тихим океаном недалеко від Лос-Анджелеса було проведено успішний тест-запуск космічної ракети LauncherOne з-під крила модифікованого літака-розгонщики Boeing 747 "Cosmic Girl". Усі етапи місії пройшли ідеально.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Таким чином, ще один мільярдер зі списку Forbes, Річард Бренсон, досяг успіху в своїй космічній програмі. Раніше це зробили Ілон Маск (SpaceX) і Джефф Безос (Blue Origin). Останньому ще має вивести ракету на орбіту: поки він обмежується успішними суборбітальними "стрибками" і польотами ракетоплану.

Boeing 747-400 вилетів з космопорту в пустелі Мохаве в штаті Каліфорнія і приблизно за 50 хвилин після короткого фінального форсажу під кутом 27° до горизонталі на висоті близько 11 км скинув ракету неподалік від острова Сан-Ніколас.

Читайте також: Приватний космос: Чи є в Україні шанс для своїх Ілон Маск

За кілька секунд вільного польоту на ній спрацював двигун першого ступеня і забрав її вгору, розганяючи до ~ 13 000 км/год (фінальна швидкість – понад 28 000 км/ч).

LauncherOne – двоступенева 21,3-метрова рідинно-реактивна ракета діаметром першого ступеня 1,6 м і 1,3 м – другий. Корпус і баки – з вуглецевого композиту. Стартова маса – близько 30 т. Працює на паливній парі LOX/RP. Запускається на висоті 11 км після скидання з-під лівого крила модифікованого літака Boeing 747-400, на борту якого двоє пілотів і три інженера.

Може виводити до 500 кг на низьку навколоземну орбіту (до 230 км) з нахилом 0-100 градусів і до 300 кг – на сонячно-синхронну (500 км). Вартість запуску – $10-12 млн. Розробляється варіант на три ступені. Повітряний старт дозволяє уникнути частини проблем наземних запусків на кшталт поганої погоди чи сильних вітрів у тропосфері.

Virgin Orbit – створена 2017 року компанія в групі Virgin британського мільярдера Річарда Бренсона, має намір надавати послуги запуску малих супутників зі стартом літака з аеродрому в пустелі Мохаве. Налічує понад 300 працівників на чолі з президентом Деном Хартом, ексвіцепрезидентом державних супутникових систем Boeing.

Двигуни на двох ступенях відпрацювали штатно, і через ~ 10 хвилин ракета досягла проміжної орбіти, після чого розгінний блок скорегував її до цільової. Пізніше 10 кубсатів у дев'яти місіях, які летіли в космос за партнерською програмою ELaNa від NASA, були успішно розміщені на точках стояння.

"Сьогоднішня послідовність подій для LaunchDemo2 пройшла точно за планом: від безпечного виконання наших наземних операцій до успішних повних спрацьовувань на обох двигунах. Сказати, що ми схвильовані, було б великим применшенням, але 240 букв у повідомленні Twitter у будь-якому разі не можуть передати це належним чином", – пише компанія в мікроблозі.

 

Ів Бренсон (фото — Virgin.com)

Аккаунт додав, що у інженерів компанії тепер є маса даних для аналізу, "але спочатку – трохи шампанського і тост на честь (британського філантропа, промоутера ідей захисту дитинства і матері Річарда Бренсона) Ів Бренсон – однієї з найпалкіших прихильниць космічних устремлінь компанії".

Вона померла від коронавірусних ускладнень 8 січня 2021-го у віці 96 років, не доживши менше 10 днів до цього успіху.

Ів і Річард Бренсон (фото — Virgin.com)

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Популярне