RU
05.07.2011, 14:45

День незалежності Білорусі: парад і масові арешти

День незалежності Білорусі: парад і масові арештиДень незалежності Білорусі: парад і масові арештиДень незалежності Білорусі: парад і масові арештиДень незалежності Білорусі: парад і масові арештиДень незалежності Білорусі: парад і масові арештиДень незалежності Білорусі: парад і масові арештиДень незалежності Білорусі: парад і масові арештиДень незалежності Білорусі: парад і масові арештиДень незалежності Білорусі: парад і масові арештиДень незалежності Білорусі: парад і масові арештиДень незалежності Білорусі: парад і масові арештиДень незалежності Білорусі: парад і масові арешти

На вихідних Білорусь відсвяткувала День Незалежності. Неділя відзначилася військовим парадом в центрі Мінська і новими затриманнями учасників мовчазних акцій протесту по всій країні.

Щоб перешкодити противникам режиму президента Олександра Лукашенка, біля трибуни, з якої він повинен був звернутися до білорусів, встановили пропускний режим. Вулиці і площі Мінська були перекриті кордонами співробітників спецслужб і міліції. Тому акція, учасники якої хотіли аплодувати, щоб заглушити урочисту промову Лукашенка, не вдалася.

З нагоди Дня Незалежності Білорусі в центрі Мінська відбувся військовий парад. У голові механізованої колони йшла військова техніка часів Великої Вітчизняної війни, що звільняла Мінськ 3 липня 1944 року. Однак бажаючих подивитися на дійство виявилося небагато.

Глядачам параду роздали прапорці. Всіх тих, хто намагався аплодувати, співробітники міліції виводили з натовпу. Президент Білорусі, що виступив з промовою перед своїми співгромадянами, також лишився без аплодисментів.

У своїй промові Лукашенко заявив, що Білорусь "хочуть поставити на коліна". "Нам посилено і цілеспрямовано нав'язують безсовісні сценарії "кольорових революцій", написані під копірку в столицях окремих країн", - сказав він.

Зі слів Лукашенка, мета цих атак - посіяти невпевненість і тривогу, зруйнувати суспільну злагоду. "У кінцевому результаті - поставити нас на коліна і звести до нуля все завоювання незалежності", - наголосив президент Білорусі.

У День Незалежності в Мінську та інших містах відбулися мовчазні акції протесту. У столиці Білорусі було затримано більше 100 їх учасників, в тому числі і журналісти.

Усього в містах Білорусі було затримано близько 400 протестуючих проти режиму президента.

За даними ЗМІ, при затриманні співробітники правоохоронних органів поводилися надто грубо, а під час однієї з сутичок в Мінську навіть застосували сльозогінний газ.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне