RU
07.08.2012, 14:25

Curiosity передав перші кольорові знімки з Марса

Curiosity передав перші кольорові знімки з МарсаCuriosity передав перші кольорові знімки з МарсаCuriosity передав перші кольорові знімки з МарсаCuriosity передав перші кольорові знімки з Марса
Марсохід НАСА Curiosity, який напередодні здійснив успішну посадку на Червону планету, передав на Землю перші кольорові знімки поверхні Марса.

Перший кольоровий знімок був зроблений камерою MAHLI, встановленою на маніпуляторі марсохода і призначеною для зйомки зразків мінералів. На фотографії видно північний вал кратера Гейла. Знімок вийшов не різким, тому що камера знімала крізь пилозахисне покриття, на якому під час посадки осіли частинки грунту.

Фотографія повернута на 30 градусів, оскільки маніпулятор ще перебуває в перелітному положенні. Як очікується, пилозахисне покриття буде знято через тиждень і камера зможе робити різкі знімки.

Від Землі до Марса апарат летів близько дев'яти місяців. А вчора вранці, подолавши щільні шари атмосфери Марса, апарат, нарешті, досяг пункту призначення. На поверхню Червоної планети Curiosity опустив спеціальний кран, що мінімізувало ризик пошкодження апарату при посадці на грунт.

Фото: nasa.gov

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне