RU

З'явилися перші дані про ефективність дози CoronaVac в ураженій мутантом Бразилії

15.04.2021, 11:19
З'явилися перші дані про ефективність дози CoronaVac в ураженій мутантом Бразилії - Фото
Вакцина CoronaVac від компанії Sinovac (фото – ЕРА)

Одна доза китайської вакцини CoronaVac (від компанії Sinovac Biotech) на ~50% ефективна проти симптомів COVID-19 у Бразилії, де місцевий штам коронавірусу частково вислизає від імунітету до первісного штаму. Керівник фази III клінічних випробувань у цій країні Хуліо Крода вважає проміжний результат "дуже хорошою новиною", пише Science.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Журнал зазначає, що для його оптимізму є причини. По-перше, ~75% всіх випадків у місці дослідження викликані більш заразним штамом P.1. По-друге, дослідження проводять на медиках, які більше середньостатистичної людини ризикують заразитися, отримавши при цьому велику дозу вірусу. Тобто, вакцина може краще проявити себе у населення загалом.

"Захист може бути навіть краще після другої дози", – посилається видання на слова Кроди.

Дослідник вважає, що CoronaVac, ймовірно, дає "набагато більший захист" від важкого COVID-19, госпіталізації і смерті. Поки що дослідження не зібрало достатню кількість важких випадків, щоб чітко розрахувати ефективність проти них.

ДОВІДКА. CoronaVac – вакцина, створена за традиційною методикою; вона містить інактивовані (убиті) цілісні вірусні частинки SARS-CoV-2, що дає можливість імунітету ознайомитися з різними його антигенами, а не тільки c S-білком, як у мРНК- і векторних вакцинах. Використовується в КНР, Чилі, Болівії, Мексиці, Туреччині, Індонезії, Бразилії та, з 13 квітня, в Україні.

У місцевій гілці дослідження CoronaVac задіяні 67 718 медпрацівників із Манаусу, який є світовим епіцентром спалаху P.1. Воно розпочато в січні 2021-го, коли там стали робити щеплення добровольцям, і включає дані до початку квітня.

ПЛР-тести зроблені вже 2656 учасникам, серед яких у 786 були явні симптоми ковіду. Останніх розділили на дві групи по 393 людини в кожній: ті, у кого тест "+" і "-", і перевірили співвідношення вакцинованих і невакцинованих в обох групах. У групі "+" було 18,6% вакцинованих, у "-" – 24,4%. Ризик зараження розраховували з 15-го дня після першої дози. "Польова" ефективність вакцини склала 49,6%.

Читайте також: Доза CoronaVac ефективніше у жінок, ніж у чоловіків – дані з Туреччини

Це може бути занижений результат, каже епідеміолог Ерік Фейгл-Дінг з Федерації американських вчених: в Манаусі високий ризик, що у людей вже був певний захист через попередні контакти з вірусом. Це також може пояснити, чому випробування CoronaVac в Бразилії показали нижчу ефективність (50%), ніж в Індонезії (65%) і Туреччині (83,5%), додали в Science.

Видання підкреслює: невідомо, наскільки хороші "популярні" мРНК-вакцини проти мутанта P.1, так як їхні випробування пройшли до того, як він став циркулювати, і в місцях, де практично не було більш заразних/вислизущих мутантів.

Читайте також: Чи колоти другу дозу AstraZeneca/CoviShield. У Британії дали рекомендації тим, хто боїться

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини