RU

Звуки лазера на Марсі. Науковий прилад Perseverance надіслав на Землю перші дані – аудіо

12.03.2021, 08:38
Звуки лазера на Марсі. Науковий прилад Perseverance надіслав на Землю перші дані – аудіо - Фото
Навігаційна камера NavCam марсохода Perseverance (фото – NASA, JPL-Caltech)

Науковий прилад SuperCam марсохода NASA Perseverance надіслав на Землю перші зібрані дані, які включають записи звуків роботи його лазера на Марсі. Про це повідомляє пресслужба NASA.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

SuperCam може наносити удари лазером по каменю і фіксувати звуки, пояснюють у NASA. Вони допоможуть вченим визначити, з чого складається порода, і обрати, які зразки марсохід повинен брати на пробу в пошуках ознак стародавнього мікробного життя.

Наприклад, на цьому аудіозаписі зафіксовані 30 ударів лазера по каменю з відстані близько 3,1 метрів, відзначають у NASA. Деякі постріли звучать трохи голосніше, ніж інші, що дає інформацію про фізичну структуру каменю, таку як її відносна твердість.

Також NASA опублікувало два аудіозаписи, які фіксують вітер на Марсі.

Дивіться також: Надвисока деталізація. NASA показало панораму Марса з ровера Perseverance – фото

"Отримані звуки мають чудову якість. Неймовірно, що ми будемо займатися наукою з першими звуками, коли-небудь записаними на поверхні Марса!" – каже Наомі Мердок, науковий працівник і викладач школи аерокосмічної інженерії ISAE-SUPAERO в Тулузі.

Також повідомляється, що вчені отримали набір даних від датчика видимого і інфрачервоного (VISIR) приладу і раманівського спектрометра. Ці дані допоможуть скласти уявлення щодо мінерального складу породи.

"Це перший випадок, коли прилад використовував Раман-спектроскопію де-небудь ще, крім Землі! Раманівська спектроскопія буде грати вирішальну роль у характеристиці мінералів, щоб отримати глибше уявлення про геологічні умови, в яких вони утворилися, і виявити потенційні органічні і мінеральні молекули, які могли бути утворені живими організмами", – говорить Олів'є Бейссак, директор досліджень Національного центру наукових досліджень в Інституті мінералогії, матеріальної та космічної фізики в Парижі.

Дивіться також: Марсохід Perseverance вперше проїхав поверхнею Марса: фото

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини