RU

Зупинка транспорту в Китаї була ефективною проти коронавірусу - дослідження

26.03.2020, 11:22
Зупинка транспорту в Китаї була ефективною проти коронавірусу - дослідження - Фото
Дезінфекція біля залізничного вокзалу в Ухані (Фото: Yuan Zheng/EPA)

Суворі заходи щодо обмеження переміщень усередині міст в Китаї і стратегія виходу з цих обмежень попередньо можуть бути оцінені як ефективні. Такий висновок роблять дослідники з Імперського коледжу Лондона в звіті, опублікованому 24 березня.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Після введення суворих заходів щодо соціального дистанціювання в Китаї, поширення інфекції всередині країни значно знизилося. У березні було зафіксовано п'ять днів поспіль, коли таких випадків не було взагалі. У той же час, карантинні заходи сильно позначилися на економіці. Залишається незрозумілим, чи не призведе ослаблення цих заходів та відновлення економічної активності до нового спалаху хвороби.

Проведений вченими аналіз дозволяє заздалегідь говорити, що китайська стратегія карантину і виходу з нього виявилася ефективною: у міру зростання міської активності не спостерігається відновлення зростання випадків захворювання.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Вчені вивчали кореляцію між внутрішньоміськими переміщеннями у всьому Китаї, включаючи Гонконг, з 1 січня до 17 березня (взявши його в якості індикатора економічної активності в цілому), і швидкістю поширення інфекції.

З тих пір, як наприкінці січня - початку лютого були введені жорсткі обмеження на переміщення, у п'яти найбільш постраждалих від COVID-19 провінціях і Пекіні вони сильно і позитивно корелювали з поширенням хвороби: чим сильніше спад переміщень, тим нижча швидкість поширення.

Однак з уповільненням епідемії ця кореляція зникла, а з початком ослаблення карантинних заходів стала негативною - відновлення міської активності поки не призводить до нового спалаху інфекції.

Підписуйтесь на розсилання Liga.net - тільки головне у вашій пошті

У той же час, в Гонконзі, де заходи були менш суворими і економічна активність підтримувалась, ніякої кореляції між внутрішньоміськими переміщеннями і поширенням інфекції не виявилося. Вчені припускають, що це обумовлено здатністю Гонконгу як підтримувати економіку, так і ефективно стримувати епідемію.

Дослідники підкреслюють, що їхній аналіз показує кореляцію, а не причинний зв'язок між явищами, хоча вони впевнені, що внутрішньоміський рух, без сумніву, впливає на швидкість розповсюдження хвороби.

Читайте також: Хроніка коронавірусу в Україні та світі - LIVE

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини