RU

Ізраїлю не вдається домовитися з ХАМАС

19.11.2012, 14:41
Ізраїлю не вдається домовитися з ХАМАС - Фото
Фото: EPA

Спроби добитися припинення вогню в секторі Газа зіткнулися з жорсткою позицією радикального палестинського руху ХАМАС. Його лідери висунули низку умов, неприйнятних для Ізраїлю, - передає канал Вести.

Єгипет, Туреччина і Туніс ведуть зараз інтенсивні переговори з керівництвом ХАМАС з тим, щоб погодити умови його перемир'я з Ізраїлем. Однак ХАМАС поставило ряд умов, які неприйнятні для Ізраїлю. Це - припинення блокади сектора Газа, відкриття кордону для вільного пересування людей і товарів між сектором Газа і Єгиптом, відмова Ізраїлю від фізичної ліквідації керівників і активістів ХАМАС.

"ХАМАС робить все, щоб вийти в очах арабського світу переможцем з нинішнього протистояння з Ізраїлем, що дуже сильно ускладнює вироблення умов для введення режиму припинення вогню", - говорять джерела в дипломатичних колах.

Одночасно в Лондоні стало відомо, що емісари ХАМАС здійснили за останню добу поїздки до Тегерана і Бейрут. У ліванській столиці вони провели переговори з представниками сирійського керівництва, - зазначають інформовані кола.

У свою чергу, британський телеканал Sky News повідомив, що Ізраїль "розглядає зараз можливість не просто вторгнення в сектор Газа, а проведення там великої військової операції з ліквідації ХАМАС". "Раніше Ізраїль не проводив широких операцій усередині міста Газа, однак зараз він готовий це зробити. Фактично мова йде про справжню війну", - наголосив він.

Операція "Хмарний стовп" почалася 14 листопада. На даний момент жертвами обстрілу стали вже близько 50 осіб. Ізраїльські ВПС продовжують завдавати ударів по ракетних установках і збройових складах бойовиків в секторі Газа. За розпорядженням військового командування, армія розширила масштаби авіанальотів, серед атакованих цілей все частіше згадуються штаби і будівлі, що належать правлячому в Газі руху ХАМАС. На цьому тлі біля кордону з сектором продовжується зосередження наземних ізраїльських військ, але наказу про вторгнення поки не було.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини